Całkowite zaćmienie Słońca w Polsce 2 lipca 2019! Jak i gdzie oglądać?

2019-07-02 9:16 A.D.
Zaćmienie
Autor: East News / STANISLAW KOWALCZUK

Każde zjawisko na naszym niebie przyciąga ogromną uwagę. Widowiskowe pełnie księżyca, spadające gwiazdy czy zaćmienia, potrafią poprawić nam nastrój lub być sposobem na idealną randkę. W lipcu będziemy mieli szansę zobaczyć niezwykłe zjawisko na naszym niebie. Kiedy obserwować zaćmienie Słońca 2019? Dowiedzcie się na ESKA.pl!

Patrzenie w niebo dla większości z nas jest synonimem chwili wytchnienia i podziwu. Niezależnie od tego, czy trwa ono godzinę, kilkanaście czy kilka minut, wrażenie zawsze jest ogromne. Już na początku lipca będziemy mogli znów się o tym przekonać przy wyjątkowej okazji! Wszystko dzięki zaćmieniu Słońca. To jedno z najrzadszych zjawisk astronomicznych, a jednocześnie najbardziej efektowne. Nasi przodkowie obawiali się go i łączyli z końcem świata. My jednak wiemy, że to jedynie świetna okazja do ciekawych obserwacji!

Zaćmienie Słońca 2019 - kiedy oglądać? 

Całkowite zaćmienie Słońca 2019 będzie mieć miejsce 2 lipca 2019! Kilka dni później będziemy natomiast świadkami częściowego zaćmienie Księżyca. Ponadto maksimum meteorów z roju Południowych delta Akwarydów pojawi się na niebie pod koniec miesiąca. 

Zaćmienie Słońca 2019 - gdzie będzie najlepiej widoczne? 

Całkowite zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce 2 lipca, będzie widoczne gównie w Argentynie i Chile. W Polsce również zobaczymy zmiany, nie będą one jednak tak spektakularne. Jeśli właśnie tam planujecie wakacje, to nie zapomnijcie koniecznie spojrzeć w niebo. 

Najnowsze