Była krok od wygrania Eurowizji 2021, teraz zaskoczyła nowym singlem

2021-06-24 13:09
Barbara Pravi
Autor: FTV / JOÊL SAGET

Eurowizja 2021 przyniosła wiele talentów. Na scenie pojawiło się wielu artystów, którzy skradli serca publiczności. Jedną z takich osób była wokalistka Barbara Pravi, która reprezentowała Francję z piosenką Voila. Zajęła drugie miejsce. Teraz powróciła z nową piosenką. Czy jest tak samo poruszająca jak eurowizyjny numer?

Eurowizja 2021 okazała się być trampoliną do międzynarodowej sławy dla niektórych uczestników. Aktualnie w Europie ogromną popularnością cieszy się zespół Maneskin, który wygrał konkurs z piosenką Zitti e bouni. Jeżdżą po Europie w celach promocyjnych i wyprzedają bilety na festiwale, także w Polsce. Jednak to niejedyni artyści eurowizyjni, którzy w ostatnim czasie odnoszą sukcesy. Innym przykładem jest Barbara Pravi, która w Rotterdamie zajęła drugie miejsce. Wokalistka o niesamowitym głosie także odwiedziła kilka miejsc w Europie. Jej profil na Spotify był nawet promowany na Times Square w Nowym Jorku. Teraz postanowiła powrócić z nową piosenką. Jej nowy kawałek to Le jour se lève, do którego powstał także dobry teledysk. Można go zobaczyć niżej. Czy singiel powtórzy sukces Voila? Przekonamy się wkrótce.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

Barbara Pravi - kim jest, Instagram, Eurowizja Junior, piosenki

Barbara Pravi to 28-letnia piosenkarka, autorka tekstów oraz aktorka. Urodziła się 10 kwietnia 1993 roku w Paryżu. Ma pochodzenie serbskie oraz irańskie. Jej kariera rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Music France. Jej najpopularniejsze piosenki to On m'appelle Heidi, Pas grandir, Le Malamour oraz Voila. Wiele osób nie wie, że Barbara Pravi ma na koncie już eurowizyjny sukces. Jest autorką piosenki, z którą Francja wygrała Eurowizję Junior 2020. Jej konto na Instagramie to babpravi.

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w maju 2022. Wiadomo, że krajem, który go zorganizuje, są Włochy. Nie wiadomo jednak, w którym mieście odbędzie się impreza. O prawa do organizacji mają ubiegać się takie miasta jak Mediolan, Turyn, Rzym, czy Bolonia. Decyzję poznamy za kilka miesięcy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze