Był gwiazdą Mam talent i polskim Bieberem. Gdy odpadł, widzowie tworzyli petycje! Dziś pracuje z Dodą

2022-12-09 14:51
Damian Skoczyk
Autor: TVN / GRZEGORZ PRESS

Miał wszystko, żeby zostać gwiazdą na miarę Dawida Kwiatkowskiego. Po wydaniu debiutanckiej płyty postanowił dalej zajmować się muzyką, ale od drugiej strony. Będący objawieniem 3. edycji Mam talent Damian Skoczyk tworzy dziś dla najpopularniejszych artystów w Polsce. Sprawdźcie, jak po latach wygląda polski Justin Bieber.

Zastanawialiście się kiedyś, co dziś robi ten młody chłopak, który brawurowo poradził sobie z hitami Rltona Johna i Phila Collinsa w Mam talent? Damian Skoczyk, bo o nim mowa, ani na moment nie zniknął ze świata muzyki. Wręcz przeciwnie - wiele hitów, które możecie usłyszeć między innymi w Radiu ESKA, jest właśnie jego autorstwa. 26-letni dziś Damian Skoczyk zadebiutował na polskiej scenie muzycznej właściwie jako kilkulatek. Na przestrzeni lat występował u boku wielkich polskich gwiazd, takich jak Maryla Rodowicz czy Varius Manx. Przełomem dla jego kariery zawodowej okazał się być jednak udział w 3. edycji hitowego formatu Mam talent. Zapytany przez jurorów o to, z czym przyjeżdża, nastolatek wypalił:

Wydaje mi się, że umiem śpiewać.

Szybko udowodnił, że naprawdę tak jest! I choć nie udało mu się awansować do finału, co wywołało spore oburzenie wśród widzów, dwa lata później w sprzedaży pojawił się jego debiutancki krążek Nie sam. Po jego wydaniu można było odnieść wrażenie, ze Damian Skoczyk zniknął. Nic bardziej mylnego!

Finalistka Mam Talent to druga Sanah?! Brzmi zupełnie jak ona!

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Damian Skoczyk - Doda i inni...

Dziś Damian Skoczyk to jeden z topowych polskich producentów, który na co dzień działa w Hotelu Torino. To właśnie on odpowiada za brzmienie utworów między innymi z najnowszej płyty Dody zatytułowanej Aquaria czy kawałki Sylvii Nowak. Co jednak ważne podkreślenia, zdolny 26-latek wciąż nagrywa autorskie kawałki, jednak już nie jako Damian Skoczyk, a... Ian Scott. 

Sonda
Oglądałeś "Mam talent"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze