Burze z gradem w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najgorzej? [WOJEWÓDZTWA]

2020-05-26 9:51 RW
Burze z gradem w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najgorzej? [WOJEWÓDZTWA]
Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News Burze z gradem w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najgorzej? [WOJEWÓDZTWA]

Słońce, wysoka temperatura i pogodne niebo - to obraz, którego długo nie doświadczymy. Meteorolodzy zapowiadają pogorszenie pogody i ostrzegają przed występowaniem groźnych sytuacji mogących mieć wpływ na zdrowie, a nawet życie. Kiedy i gdzie najgorsza pogoda? Których województw dotyczą ostrzeżenia? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl!

Burze z gradem w Polsce 2020 - kiedy i gdzie najgorzej? Koniec maja 2020 będzie mniej pogodny niż miało to miejsce w przypadku końca kwietnia. Wówczas na termometrach w wielu miastach naszego kraju zaobserwować można było nawet 24 stopnie Celsjusza w cieniu. Ogrzewały nas mocne promienie słońca, a na niebie nie było żadnej chmury. Na kilka dni przed czerwcem sytuacja drastycznie się zmieniła. Pojawiły się przelotne opady deszczu, gęste chmury, silne podmuchy chłodnego wiatru, a co za tym idzie temperatura powietrza znacząco spadła. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia drugiego stopnia i zapowiedzieli burze z gradem, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie dla życia i zdrowia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Warto pamiętać, by na bieżąco śledzić komunikaty wysyłane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Drenaż rozsączający na działce - sposób na wodę deszczową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Burze z gradem w Polsce 2020 - kiedy?

Gorsza pogoda zapowiedziana jest od 25 maja. Przez cały tydzień spodziewane są przelotne opady deszczu, a co więcej w kilku regionach - szczególnie na południowym wschodzie - mogą występować gwałtowne burze. Najbardziej trudna sytuacja meteorologiczna nastąpi 29, 30 i 31 maja. Na niebie dużo chmur, opadów deszczu, grad i dużo niższe temperatury niż w ostatnich dniach. Na termometrach od 10 do 15 stopni Celsjusza. Wiejący silnie wiatr sprawi, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa. 

Burze z gradem w Polsce 2020 - gdzie?

Gdzie najgorsza sytuacja pogodowa? Gdzie burze z gradem w Polsce? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla ośmiu województw. Zagrożenie meteorologiczne drugiego stopnia występuje w następujących województwach:

  • śląskie
  • kujawko-pomorskie
  • pomorskie
  • wielkopolskie
  • łódzkie
  • podkarpackie
  • małopolskie
  • świętokrzyskie

Sytuację pogodową aktualizujemy w tym miejscu na ESKA.pl. Jeśli, coś się zmieni - damy znać!

Najnowsze