Burze w Polsce 2019 - mapy burz 14.06. Najważniejsze ostrzeżenia pogodowe

2019-06-14 8:53 MK
Burza
Autor: WOJCIECH JARGILO

Lato przyszło do nas w tym roku stosunkowo wcześnie. Od kilku tygodni w Polsce panują upały, a wskaźniki na termometrach pokazują nawet 35 stopni. To, co jeszcze jest nieodłącznym elementem tej pory roku to burze. W wielu województwach w Polsce trwają one w najlepsze, a najbliższe dni zapowiadają się jeszcze gorzej. Mapa burz jest już dostępna na ESKA.pl. Sprawdź, gdzie możesz się ich spodziewać.

Burze w Polsce nie odpuszczają. Mieszkańcy wielu polskich miast w ostatnich dniach otrzymali SMS-em informację na temat silnych burz i nieprzyjemnych konsekwencji, jakie może ona za sobą nieść. Zostali również poproszeni, by bez konieczności nie wychodzić z domu. Efektem silnego wiatru i ulew są połamane drzewa oraz awarie energetyczne. Meteorolodzy ostrzegają, że to dopiero początek. Burze będą towarzyszyły nam przez najbliższy czas. Zobacz mapę burz na piątek, 14 czerwca 2019 roku.

Mapa burz 14.06 - gdzie będzie burza?

Czwartek 14.06 będzie dniem, kiedy burza wystąpi w wielu polskich miastach. Jak podają synoptycy, w ciągu dnia powinniśmy spodziewać się rozwoju kolejnych komórek burzowych. Efektem będą silne deszcze, grad oraz wiatr, którego siła może osiągnąć nawet do 100 km/h. Zgodnie z tym, co podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze rozciągać się będą głównie w zachodniej części Polski, od województwa warmińsko-mazurskiego aż po Śląsk. Rejony te też są zagrożone upałem drugiego stopnia.

Burze 14.06.2019 - te województwa są zagrożone

Prezentujemy mapę burz na 14 czerwca 2019. Kiedy i gdzie najmocniejsze wyładowania atmosferyczne. Przekonajcie się już teraz:

Najnowsze