Bubbletea zniknęło z YouTube! Co się stało i jaki jest powód zniknięcia piosenki?

Bubbletea usunięte z YouTube! Co się stało i jaki jest powód zniknięcia piosenki?
Autor: Aleksandra Szmigiel/REPORTER / EAST NEWS Bubbletea usunięte z YouTube! Co się stało i jaki jest powód zniknięcia piosenki?

Bubbletea, czyli jeden z najważniejszych hitów 2020 roku, nie przestaje się nudzić. Wersja audio utworu, praktycznie codziennie zbierała kilka tysięcy wyświetleń. Niespodziewanie jednak zniknęła z sieci. Co się stało? Skąd może wynikać taka decyzja? Przekonajcie się sprawdzając garść szczegółów na ESKA.pl!

Bubbletea usunięte z YouTube, co zaskoczyło wielu fanów! Dopatrzyli się oni, że piosenka, która nazbierała kilkanaście milionów wyświetleń nagle zniknęła z internetu. Możecie wpisać w wyszukiwarkę pseudonim rapera i tytuł jego hitowego utworu z płyty Romantic Psycho i... zamiast numeru dodanego 1 kwietnia pojawia się wyłącznie teledysk, który zadebiutował w sieci 21 lipca 2020. Dlaczego tak się stało i jaki jest powód zaistniałej sytuacji? Pewne jest to, że nie chodzi o żadną awarię ani o sytuację związaną z blokadą utworu np. przez zgłaszanie roszczeń. Fani są nieco zdziwieni takim rozwiązaniem, ponieważ wersja audio utworu, praktycznie codziennie zbierała kilka tysięcy wyświetleń. 

Bubbletea - piosenka zniknęła z YouTube

Autorzy postanowili zmienić ustawienia prywatności utworu. Opcję "publiczny" edytowali na "niepubliczny". Tym samym piosenka bez teledysku, która zebrała 31 milionów wyświetleń, nie pojawia się w wyszukiwaniach w najpopularniejszym serwisie wideo świata. Możecie na nią wejść wyłącznie po kliknięciu bezpośrednio w link. 

Bubbletea usunięte z YouTube! Co się stało i jaki jest powód zniknięcia piosenki?
Autor: screen z audio na YouTube: Quebonafide - BUBBLETEA /// https://www.youtube.com/channel/UCX0OCU1rH9loE-zZFcBJ65w Bubbletea usunięte z YouTube! Co się stało i jaki jest powód zniknięcia piosenki?

Bubbletea - dlaczego nie ma?

Dlaczego piosenka Bubbletea, w pierwotnej wersji bez teledysku, zniknęła z YouTube? Fani mają różne teorie, a jedna z najmocniejszych związana jest właśnie z klipem Bubbletea. Ten swoją drogą po dwóch godzinach od premiery miał ponad 120 tysięcy wyświetleń, a rano, 23 lipca 2020, przekroczył magiczną barierę miliona wyświetleń. Internauci twierdzą, że TeamQuebonafide chce przenieść wyświetlenia audio utworu na teledysk. Wiele wskazuje na to, że jest to również pewien sposób na przechytrzenie nieustannie zmieniających się algorytmów YouTube'a. 

Teledysk Bubbletea obecnie jest numerem 1, jeśli chodzi o najpopularniejsze wideo w Polsce. Nie widzieliście go? Koniecznie nadróbcie zaległości!

Najnowsze