BTS nie mają sobie równych. Pokonali nawet Olivię Rodrigo

2021-06-03 11:21
BTS
Autor: Universal Music Polska

Członkowie BTS i ich fani nie mogli wyobrazić sobie lepszego prezentu na kolejną rocznicę powstania boysbandu. Najnowszy singiel grupy zatytułowany Butter zadebiutował na samym szczycie najważniejszej listy przebojów w Stanach Zjednoczonych, wygrywając między innymi z numerami najgorętszej obecnie debiutantki Olivii Rodrigo.

BTS - piosenka Butter największym hitem w Stanach Zjednoczonych! Taki prezent z okazji BTS Festa zrobili fani najpopularniejszego obecnie boybandu. O tym, że koreańska grupa muzyczna ma bardzo silny fanbase mogliśmy przekonać się już wielokrotnie. Butter to już czwarty numer jeden chłopaków na najbardziej prestiżowej liście hitów na całym świecie. Hot 100, bo o tym notowaniu mowa, pokazuje, które numery cieszyły się największą popularnością w danym tygodniu na terenie USA. Wpływ na nią mają zarówno odtworzenia w serwisach cyfrowych, jak i tradycyjna sprzedaż. Co ciekawe, BTS zdobyli cztery numery jeden w najszybszym czasie od czasów Jackson 5 w 1970 roku. Zajęło im to zaledwie 9 miesięcy.

Tym razem BTS mieli bardzo silną konkurencję. Tego samego dnia, co singiel Butter, na rynku ukazała się debiutancka płyta Olivii Rodrigo. Właściwie do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto znajdzie się na szczycie. Zwycięzca mógł być tylko jeden. No dobra, w tym przypadku siedmiu.

BTS - ile wiesz o koreańskim zespole?

Pytanie 1 z 14
Ilu członków jest w składzie zespołu BTS?

BTS pokonali Olivię Rodrigo

Po tygodniu spędzonym na pierwszym miejscu Olivia Rodrigo musiała ustąpić miejsca chłopakom z BTS i ich singlowi Butter. Dzięki zaangażowaniu fanów boysband zadebiutował na 1. miejscu. Wokalistka zajęła natomiast kolejno drugie i trzecie miejsce w notowaniu. W TOP 10 zamieściła w sumie aż trzy piosenki.

Piosenki na Euro. Muzyczne hity kiedyś i dziś | ESKA XD - CD-ROOM #24
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze