Gwiazdy

Bogna Sworowska kiedyś była jedną z najpiękniejszych Polek. Kariera, osobisty dramat i powrót po latach. Tak zmieniła się modelka

Bogna Sworowska w latach 80. i 90. była jedną z najpiękniejszych Polek. Jako pierwsza nasza rodaczka znalazła się na okładce amerykańskiego Playboya. Międzynarodowa kariera, osobisty dramat i powrót do zawodu po latach. Jak dziś wygląda Polka, która niegdyś chodziła w pokazach najpopularniejszych światowych projektantów? Bogna Sworowska po latach.

Spis treści

  1. Bogna Sworowska- piękność sprzed lat 
  2. Wielki osobisty dramat Bogny Sworowskiej 
  3. Bogna Sworowska: zmiana zawodu, urodzenie dziecka 
  4. Bogna Sworowska: co dziś robi? Jak wygląda po latach? 

Bogna Sworowska- piękność sprzed lat 

Bogna Sworowska to polska modelka, która w latach 80. i 90. robiła międzynarodową karierę. Młoda, bo zaledwie 16-letnia wówczas Warszawianka zaczęła od pozowania do zdjęć autorstwa Lidii Popiel i Marka Czudowskiego. Na "szerokie wody" wypłynęła po tym, jak stała się jedną najpopularniejszych modelek domu mody "Moda Polska". W 1983 roku jej kariera przeniosła się do Mediolanu, gdzie nie tylko brała udział w sesjach zdjęciowych, ale także okazach mody. 

Cztery lata później postanowiła stanąć w szranki o tytuł najpiękniejszej Polki. Choć Bognie Sworowskiej nie udało się zdobyć tytułu Miss Polonia, nie wyszła z konkursu z niczym. Jako II Wicemiss oraz Miss Foto wygrała m.in. wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie została modelką. Choć właśnie w USA znalazła się na okładce "Playboya", równocześnie chodziła po wybiegach także w Paryżu. 

Jestem jedyną Polką z krwi i kości, która była na okładce, a co ciekawe – nie była w środku magazynu. Mam na koncie okładkę, a nie musiałam się rozebrać. (śmiech) Myślę, że to jest sukces! - mówiła o swoim zdjęciu w magazynie dla panów, w rozmowie z Plejadą. 

Wielki osobisty dramat Bogny Sworowskiej 

Polska modelka przerwała karierę w 1998 roku, po 15. latach intensywnej pracy. Cztery lata wcześniej w jej życiu doszło do ogromnej tragedii, o której opowiedziała po latach w rozmowie z magazynem "Pani". 

Jej ukochany, Sergiej, został zamordowany praktycznie na jej oczach. Ten dramat odcisnął piętno na zdrowiu psychicznym pięknej Polki. 

Dwa tygodnie po tym zdarzeniu osiwiałam. To było jeszcze w Paryżu. Byłam wtedy u moich przyjaciół – Hani i Pierre’a, Pierre był dowcipnisiem i często ratował mnie poczuciem humoru i żartem. Obudziłam się pewnego ranka i zobaczyłam w lustrze, jakby ktoś pędzlem malarskim pomalował mi włosy na biało. Byłam pewna, że zrobił to w nocy Pierre, by mnie rozbawić, ale to niestety nie był on. Okazało się, że po takiej traumie ludzie siwieją, że tak się zdarza - mówiła w rozmowie z "Twoim Stylem". 

Pod koniec lat 90. poznała aktora Pawła Deląga, któremu dała szansę. Oboje stworzyli wówczas za jedną z najpiękniejszą par polskiego show-biznesu. Pomimo, że ich związek był silny, po jakimś czasie ogłosili rozstanie. Jedna ze znajomych modelki miała wówczas stwierdzić, że aktor, pomimo, że bardzo kochał Bognę Sworowską, nie zdołał unieść ciężaru, z jakim borykała się modelka po tragedii sprzed kilku lat. Zakochani rozstali się jednak w przyjaźni. 

Czytaj także: Tak mieszka i żyje Joanna Opozda. Jak aktorka zmieniła się przez lata?

Bogna Sworowska: zmiana zawodu, urodzenie dziecka 

Po porzuceniu pracy w modelingu, Bogna Sworowska zdecydowała się na karierę w branży PR-owej. 

Nie chciałam wracać do modelingu, bo źle wyglądałam i konieczna była drastyczna zmiana. Nie nadawałam się wtedy do tego. Ktoś ze znajomych zauważył, że genialnie dogaduję się z ludźmi i powinnam coś z tym zrobić. Dzięki wsparciu przyjaciół zaczęłam pracować jako stażystka w agencji PR, półtora roku jeździłam na różne szkolenia i przygotowywałam się do nowego zawodu. Tak to się zaczęło i trwa do dziś - mówiła dla Plejady. 

Pomimo wydarzeń z przeszłości, dała sobie szansę na kolejny związek. W 2004 roku na świecie pojawił się syn modelki, Ivan, którego urodziła dzięki metodzie in vitro. 

Bogna Sworowska: co dziś robi? Jak wygląda po latach? 

Polska piękność nadal prowadzi swoją agencję PR. Ponadto, po 30. latach postanowiła wrócić do zawodu modelki. 

Na szczęście nastały takie czasy, że modelki w moim wieku są bardzo pożądane i jest to światowa tendencja. Nazwałabym to zapotrzebowaniem na prawdę. Dojrzałość stała się atutem, zmysłowość siłą, twarz pokryta zmarszczkami cenną i wiarygodną mapą życia - wyjawiła w wywiadzie dla "Vivy". 

Dziś Bogna Sworowska ma 57 lat i bezustannie zachwyca! Modelka wygląda na kobietę, która jest świadoma upływającego czasu i nie retuszuje swoich zdjęć. Jest piękna, zadbana i prawdziwa. W galerii prezentujemy archiwalne i aktualne zdjęcia kobiety. Jak zmieniała się Bogna Sworowska?