Blue Monday 2022 - kiedy jest i co to za dzień? Dlaczego wiele osób go nie lubi?

2022-01-17 8:01
smutek
Autor: pixabay.com

Najbardziej depresyjny dzień w roku zbliża się wielkimi krokami! Mowa o niebieskim poniedziałku, który wypada tym razem dokładnie 17 stycznia. Co kryje się za tym dniem? Dlaczego wiele osób nie lubi Blue Monday? Wcale nie chodzi o to, że jest to pierwszy dzień tygodnia po weekendzie! Sprawdźcie szczegóły.

Blue Monday 2022 - co to za dzień i dlaczego jest o nim głośno? Jak się okazuje Blue Monday, czyli niebieski poniedziałek, określany jest jako najbardziej depresyjny dzień w roku. Choć wiele osób uważa go za mit, to są też tacy, którzy na własnej skórze mogą odczuć tego dnia złe samopoczucie lub kiepski humor. Jak wiadomo nikt nie lubi poniedziałków, które przychodzą od razu po weekendzie, dlatego nie ma co się dziwić, że wiele osób ma wtedy kwaśną minę. Kojarzą się nam one z powrotem do obowiązków w pracy bądź w szkole i z niewyspaniem. Najbardziej Blue Monday mogą przeżywać kobiety między 20, a 30 rokiem życia. Co warto wiedzieć jeszcze o tym dniu? Co zrobić żeby nie dopadła nas zmora niebieskiego poniedziałku?

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Blue Monday 2022 - DATA, ZNACZENIE

Kiedy jest Blue Monday 2022? Okazuje się, że najbardziej depresyjny dzień w roku, wypada zawsze w trzeci poniedziałek pełnego tygodnia stycznia, a w 2022 roku będzie to dokładnie 17 stycznia. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że mówi się iż data ta została obliczona na podstawie specjalnego wzoru matematycznego, który opracował brytyjski psycholog z Uniwersytetu w Cardiff Cliffa Arnall. Oprócz tego psycholog uwzględnił w nim pogodę - niebieski poniedziałek będzie krótkim dniem o małym nasłonecznieniu. Aby nie mieć Blue Monday w swoim życiu należy cieszyć się nie tylko z dużych rzeczy, ale przede wszystkich z tych małych. Jeśli natomiast dopadnie Was zmora niebieskiego poniedziałku zjedzcie coś słodkiego i posłuchajcie Radio Eska, a Wasz dzień od razu sanie się lepszy!

Sonda
Blue Monday - czy wierysz w ten przesąd?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze