dziecko

i

Autor: pixabay.com

Horoskop rzymski - owocowy. Którym owocem jesteś i jaką masz osobowość?

2022-04-22 13:39

Horoskop to wróżba dla danego znaku zodiaku. To przepowiednia gwiazd, która może wyjawić niektóre tajemnice i zdradzić, co czeka nas w nadchodzących dniach. Okazuje się jednak, że istnieją także inne horoskopy! Czy wiedziałeś, że jest coś takiego jak horoskop rzymski? To właśnie on zdradza jakim owocem jesteś! Więcej na ten temat, przeczytasz poniżej.

Na świecie jest wiele osób, które wierzą w magię lub siłę przyciągania. Jednak jest również wiele osób, które uznają takie rzeczy za totalne brednie i omijają je szerokim łukiem. Choć najpopularniejszy jest horoskop dla dwunastu znaków zodiaku, to okazuje się, że są też inne przepowiednie. Czy wiedziałeś, że istnieją chińskie znaki zodiaku, a 2022 rok to rok tygrysa? To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ istnieje także horoskop rzymski. Co to takiego? Na czym polega? Czy są tam również znaki zodiaku? Okazuje się, że horoskop rzymski jest całkiem inny i przeważają w nim… owoce! Zdaniem pradawnej rzymskiej ludności, charakter człowieka i jego usposobienie, zależy od dnia tygodnia, w którym się urodził - a do każdego dnia tygodnia przypisany jest dany owoce.

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

Horoskop rzymski - jakim owocem jesteś?

Według wielu legend horoskop rzymski powstał w Wyroczni Apollińskiej mieszczącej się w Delfach, która w czasie panowania Cesarstwa Rzymskiego słynęła z wielu pozytywnych przepowiedni. Informacje te nie zostały jednak ostatecznie potwierdzone, ale wiele osób wciąż wierzy w siłę horoskopu. Co ciekawe, dawniej w horoskopie widniały boskie imiona, jednak we współczesnej wersji zmieniono je na owoce drzew i krzewów. Zastanawiasz się jakim owocem jesteś? Sprawdź w jaki dzień tygodnia przyszedłeś na świat, a dowiesz się, którym owocem z rzymskiego horoskopu jesteś i jaką masz osobowość. Być może w przepowiedni znajduje się trochę prawdy?

  • poniedziałek - brzoskwinia: urodzeni pod znakiem brzoskwini uwielbiają adrenalinę i są dobrymi liderami. Mimo swoich żelaznych cech, są ludźmi uprzejmymi i mają w sobie dużo empatii. W podjęte zobowiązania angażują się zawsze całym sercem, do końca.
  • wtorek - jabłko: urodzeni pod znakiem jabłka są bardzo przyjazne, miłe i towarzyskie. Mają wesołe podejście do życia, a energią i optymizmem zarażają innych. Często pomagają bezinteresownie ludziom w potrzebie.
  • środa - mandarynka: urodzeni pod znakiem mandarynki są cierpliwi, zrównoważeni i nie lubią ryzyka. Liczą tylko na siebie, potrafią szybko się uczyć. Są to osoby godne zaufania i mają dookoła siebie sporo wiernych przyjaciół.
  • czwartek - gruszka: urodzeni pod znakiem gruszki posiadają słomiany zapał. Szybko się poddają i zniechęcają, co burzy ich poczucie własnej wartości. Nie lubią nic organizować, żyją na spontanie. Z łatwością potrafią skupić na sobie czyjąś uwagę
  • piątek - oliwka: urodzeni pod znakiem oliwki są pracowici i solidni. Zawsze są to osoby pełne wdzięku, które nie lubią wdawać się w konflikty. Lubią mieć wszystko zaplanowane i ciężko odnaleźć im się w brudzie i chaosie.
  • sobota - pigwa: urodzeni pod znakiem pigwy, mimo swojej pewności wolą czas spędzać samotnie. Nie lubią marnować dnia, więc często wolne chwile wykorzystują na pracę i obowiązki. Cenią sobie stabilizację i rzadko podróżują.
  • niedziela - ananas: urodzeni pod znakiem ananasa odznaczają się nadzwyczajnym lenistwem, odpoczynek bierze u nich górę. Żyją pełnią życia bez problemów na głowie. Potrafią wywinąć się od kłopotów.
Sonda
Czy wierzysz w horoskopy?