Błażej Król - wiek, wzrost, żona, Instagram. Co wiemy o wokaliście?

2021-01-26 17:24 MK
Błażej Król
Autor: Karol Makurat/REPORTER

Błażej Król, znany szerzej po prostu jako Król, staje się jednym z najważniejszych graczy na polskiej scenie muzycznej. Otrzymanie Fryderyka, nagranie piosenki przewodniej Męskiego Grania 2020 - to zaledwie kilka z sukcesów, jakimi wokalista może pochwalić się w tym roku. Sprawdźcie na ESKA.pl, co wiemy o tym artyście.

Błażej Król - wiek, wzrost, żona, Instagram: oto najczęściej wyszukiwane frazy w kontekście zyskującego na coraz większej popularności artysty. Posługujący się pseudonimem Król wokalista jest bowiem jednym z najbardziej utytułowanych muzyków w tym roku. Wydana w 2019 roku płyta Nieumiarkowania została doskonale przyjęta nie tylko przez fanów, ale również krytyków muzycznych. Dowodem tego jest nagroda Fryderyk, którą Król otrzymał w kategorii Autor Roku. Piosenkarz otrzymał także możliwość nagrania przewodniego utworu do tegorocznej odsłony Męskiego Grania. Stworzony z Darią Zawiałow i Igo numer Świt cieszył się wielką popularnością wśród słuchaczy Radia ESKA i wygenerował ponad 15 milionów odsłon na YouTubie. Co wiemy o Błażeju Królu?

Błażej Król - wiek

Ile Król ma lat? Odpowiedzi na to pytanie poszukują internauci. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego wokalista urodził się 9 lutego 1984. W 2020 roku skończył 36 lat.

Błażej Król - wzrost

W sieci nie ma informacji na temat tego, ile Król ma wzrostu.

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]

Błażej Król - żona

Czy Król ma żonę? Tak. Żona piosenkarza ma na imię Iwona i również zajmuje się tworzeniem muzyki. W 2016 roku małżeństwo powołało do życia projekt Lauda, a ich płyta Gennin została świetnie przyjęta przez krytyków. To jednak niejedyny projekt państwa Królów. Wspólnie z Mateuszem Rychlickim, znanym z formacji Kirsten, założyli też zespół Kobieta z Wydm.

Błażej Król - Instagram

Król, jak wielu innych przedstawicieli sceny alternatywnej, również posiada konto na Instagramie. Artystę znajdziecie pod nickiem @krol_krol_.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Tak jak Ty... Post udostępniony przez król (@krol_krol_)
Najnowsze