GWIAZDY

Blanka świętuje ważną rocznicę. To zmieniło jej życie. Tak wbiła szpilę hejterom?

2024-02-27 12:28

Blanka szybko udowodniła, że nie jest artystką jednego hitu. Po sukcesie "Solo" wokalistka ani na moment nie zwolniła tempa, a jej kolejne utwory również odniosły sukces na listach przebojów. Niedawno piosenkarka świętowała ważną rocznicę. To wydarzenie zmieniło jej życie, ale i zapoczątkowało falę hejtu na niespotykaną dotąd skalę.

Blanka od ponad roku robi zawrotną karierę w polskich mediach. Mająca swoją premierę we wrześniu 2022 roku piosenka "Solo" okazała się wielkim hitem i na zawsze odmieniła jej życie. Do dzisiaj utwór wygenerował prawie 70 milionów na samym YouTubie i ponad 43 miliony streamów na Spotify. Te liczby z pewnością nie byłyby tak wielkie, gdyby nie to, że Blanka została wybrana reprezentantką Polski na odbywającej się w Liverpoolu Eurowizji 2023. 24-latka zwyciężyła w głosowaniu jurorów, a to zapoczątkowało falę hejtu, z jaką nie musiał dotąd mierzyć się żaden z reprezentantów Polski w konkursie. Internauci, którzy kibicowali Jannowi i jego piosence "Gladiator", tworzyli petycje nakłaniające Blankę do zrezygnowaniu z udziału w wydarzeniu, wygrzebywali jej stare nagrania czy wskazywali na powiązania z Telewizją Polską. Stajkow przekuła jednak krytykę w sukces, awansując do finału Eurowizji i ostatecznie zajmując w nim 19. miejsce. Rocznica wygrania preselekcji została odnotowana przez nią w mediach społecznościowych.

Rok temu Blanka pokonała Janna. To był największy skandal w historii polskich preselekcji!

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Blanka świętuje ważną rocznicę

To nie był łatwy czas w życiu Blanki, jednak udało jej się go przetrwać. Po powrocie z Eurowizji 2023 wokalistka wzięła się do pracy i zaprezentowała szereg singli, które okazały się radiowymi hitami. Najnowszy z nich, "Cara Mia", również ma szansę na dołączenie do powiększającego się grona jej hitów. W rocznicę wygrania preselekcji do ESC Stajkow udostępniła zdjęcie zdobytej wówczas statuetki. 

One year ago today #solo - napisała.

Pamiętacie towarzyszące jej wyborowi emocje? Czegoś takiego nie byliśmy świadkami od lat! Zobaczcie naszą galerię.

Quiz. Polacy na Eurowizji. Wielki sukces Górniak i porażka Tul. Jakie miejsca zajęli reprezentanci?

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od łatwego. Które miejsce zajęła Edyta Górniak?