Black Friday - co to takiego, kiedy wypada w 2017?

i

Autor: Fot. East News O Czarnym Piątku słyszymy w Polsce już od kilku lat. Tradycja przywędrowała do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych i szybko zyskała popularność.

Black Friday - co to takiego, kiedy wypada w 2017?

2017-11-03 15:28

O Czarnym Piątku słyszymy w Polsce już od kilku lat. Tradycja przywędrowała do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych i szybko zyskała popularność.

Black Friday to piątek wypadający po obchodzonym w USA Święcie Dziękczynienia. Rozpoczyna on okres świątecznych zakupów. Na ten dzień czekają wszyscy za granicą, a od niedawna również w Polsce. Czarny Piątek oznacza bowiem rekordowe obniżki w sklepach.

Black Friday w 2017

W 2017 roku Czarny Piątek wypada 24 listopada. W niektórych butikach zostanie on przedłużony również na sobotę i niedzielę. Część galerii decyduje się nawet na wydłużenie godziń otwarcia ze względu na kolejki jakich się spodziewają. Wyjątkowy początek świątecznych zakupów zapewnią nam sklepy w całej Polsce. To największy weekend zniżek, aż do wyprzedaży kolekcji zimowych, które wystartują tuż po świętach Bożego Narodzenia. Możemy spodziewać się zakupów nawet o 50% taniej! 

>>Cyber Monday - co to jest i kiedy obchodzimy go w Polsce?

Co kupimy w Czarny Piątek? 

Black Friday to wyjątkowy dzień w roku. Promocyjne ceny otrzymają bowiem w niektórych sklepach wszystkie artykuły! Podczas gdy na wyprzedażach dobieramy rzeczy z kończących się kolekcji tym razem obniżki otrzymają te najzupełniej świeże. Do promocji przyłączają się co roku kolejne marki. Czarny Piątek to najlepszy dzień by odwiedzić sieciówki takie jak Parofis czy H&M.; W miejscach sprzedających sprzęt AGD, biżuterię czy książki również będziemy mogli spodziewać się sporych przecen. Niektóre sklepy przygotowują promocję na swoich stronach internetowych. Warto zatem w listopadzie wstrzymać się z wydawaniem pieniędzy i ustawić się w kolejce już 24.11. Trzeba być jednak przygotowanym na ogromne kolejki.