Billie Eilish

i

Autor: materiały prasowe Universal Music

gwiazdy

Billie Eilish przegrała z Taylor Swift. Wynik sprzedaży w pierwszym tygodniu i tak jest imponujący!

2024-05-27 13:24

To był bardzo zacięty pojedynek. Fani Billie Eilish do końca wierzyli, że ich idolce uda się zdetronizować Taylor Swift i zadebiutować na 1. miejscu najważniejszej listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Wynik, choć imponujący, nie zapewnił jej jednak szczytu.

Po blisko trzech latach od wydania krążka "Happier Than Ever" Billie Eilish powróciła z nowym, doskonale przyjętym wydawnictwem "Hit Me Hard and Soft", promowanym singlem "LUNCH". Album zebrał świetne recenzje zarówno od fanów piosenkarki, jak i od krytyków muzycznych. Nie zapewniło to jednak gwieździe debiutu na 1. miejscu notowania Billboard 200. Lepsza pod kątem sprzedażowym okazała się bowiem Taylor Swift. Wydany 19 kwietnia tego roku longplay zatytułowany "The Tortured Poets Department" świętuje 5. tydzień z tytułem najchętniej kupowanego wydawnictwa muzycznego w Stanach. Debiut Billie na 2. miejscu może być efektem akcji marketingowej Swift i jej teamu. W dniu wydania "Hit Me Hard and Soft" na rynku ukazały się nowe wersje "TTPD", co mocno nie spodobało się sporej grupie fanów muzyki pop. Zdaniem wielu osób Tay zrobiła to specjalnie, by pozbawić swoją koleżankę z branży tego godnego pogratulowania sukcesu. Billie nie ma jednak powodów do smutku, ponieważ jej najnowszy krążek, mimo tego że nie zadebiutował na szczycie, i tak sprzedał się doskonale. Znamy dokładne wyniki sprzedaży "Hit Me Hard and Soft"!

Taylor Swift zniszczyła premierę płyty Billie Eilish? Internauci są przekonani, że postanowiła się zemścić!

Billie Eilish - minęło 5 lat od wydania pierwszych piosenek

Wyniki sprzedaży płyty Billie Eilish "Hit Me Hard and Soft"

W pierwszej dziesiątce nowego zestawienia Billboard 200 nowy album studyjny Billie Eilish zatytułowany "Hit Me Hard and Soft" zadebiutował na 2. miejscu z liczbą 339 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, co jest jej największych dotychczasowym wynikiem. Jak zauważyli redaktorzy "Billboardu", po raz pierwszy od ośmiu lat sprzedaż albumów zajmujących pierwsze i drugie miejsce przekroczyła 300 tysięcy egzemplarzy.