Billie Eilish ma syndrom Tourette'a! Co to znaczy? Z czym zmaga się wokalistka?

2019-11-21 11:49 MK
Billie Eilish
Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Billie Eilish to obecnie jedna z największych gwiazd na całym świecie. 17-letnia wokalistka zaskakuje charakterystycznym stylem śpiewania oraz swoimi szalonymi stylizacjami, a niemalże każda z jej piosenek podbija listy przebojów. Nie każdy wie jednak o tym, że u Billie zdiagnozowano zespół Tourette'a. Co to jest i jakie są objawy? Dowiedz się więcej na ESKA.pl.

Billie Eilish cierpi na syndrom Tourette'a. To jedna z tych informacji o 17-letniej artystce, o której mogli nie wiedzieć nawet niektórzy słuchacze jej muzyki. Choć wokalistka jest już aktywna na rynku muzycznym od 2015 roku, to właśnie rok 2019 okazał się dla niej prawdziwie przełomowym. Za pośrednictwem swojego debiutanckiego albumu i pochodzącego z niego singla bad guy, Billie Eilish szturmem podbiła szczyty list przebojów na całym świecie oraz zgromadziła grono fanów, których można liczyć w milionach. Wielbiciele artystki cenią ją przede wszystkim za niepowtarzalny styl - zarówno muzyczny, jak i ubierania się oraz za szczerość. Pod koniec listopada 2018 roku, za pośrednictwem Instagrama, piosenkarka wyznała, że we wczesnym dzieciństwie zdiagnozowano u niej zespół Tourette'a. Szerzej o swoim zaburzeniu zdrowotnym opowiedziała na kanapie w programie popularnej na całym świecie prezenterki Ellen DeGeneres.

- To coś, z czym żyję od zawsze. Wszyscy z mojej rodziny, moi przyjaciele i inni bliscy o tym wiedzą. To nic dziwnego. Nigdy wcześniej nie mówiłam o tym głośno, bo nie chciałam, żeby mnie to definiowało, na zasadzie: Billie Eilish - ta dziewczyna z syndromem Tourette'a. Mam sposoby na to, żeby pozbyć się tików. Kiedy mam nagrywany wywiad, z reguły wycinają pytania. W związku z tym, chwila, kiedy je zadają to dla mnie czas, by wyrzucić to z siebie. Był jednak jeden taki wywiad, gdzie nie powiedzieli mi, że nie mają zamiaru wycinać pytań. Podczas ich zadawania, zaczęłam się poruszać. Każdy uznał, że to zabawne, powstało nawet wiele kompilacji z tym momentem. A to po prostu były tiki - przyznała.

Billie Eilish - zespół Tourette'a. Co to takiego?

Przez wiele lat, o istnieniu syndromu Tourette'a wiedziało niewiele osób. Dopiero wyznania postaci z show-biznesu, takich jak Billie Eilish czy Dawida Woskaniana - finalisty obecnej edycji show Top Model, zwróciły na niego uwagę. Zespół Tourette'a, zwany też syndromem, to wrodzone i nieuleczalne zaburzenie neurologiczne. Charakteryzuje się ono przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych oraz werbalnych.

Najnowsze