Beyoncé

i

Autor: Sony Music Polska Beyoncé dokonała niemożliwego!

Gwiazdy

Beyoncé z przełomowym osiągnięciem. Nikt wcześniej tego nie dokonał!

2024-02-21 12:28

Beyoncé nie przestaje zaskakiwać. Choć na scenie jest już prawie 30 lat, cały czas odnosi spektakularne sukcesy. Początek 2024 roku okazał się wspaniały dla amerykańskiej piosenkarki. Żona Jaya-Z właśnie pobiła historyczny rekord, który może otworzyć drzwi dla wielu jej koleżanek z branży. O czym mowa?

Beyoncé ma za sobą bardzo dobry rok. W 2023 podbiła świat międzynarodową trasą koncertową Renaissance World Tour. Odwiedziła między innymi Polskę. Dała dwa występy na stadionie PGE Narodowym. Łącznie zagrała ponad 50 koncertów w Europie i Ameryce. Kilka tygodni później ukazał się jej autorski film "Renaissance: a film by Beyoncé". Wydawało się, że po bardzo pracowitych miesiącach gwiazda będzie chciała odpocząć. Nic bardziej mylnego. Już w marcu 2024 Beyoncé wyda nową płytę. Znamy już dwie pierwsze piosenki z krążka: "Texas Hold 'Em" i "16 Carriages". Ta pierwsza staje się globalnym hitem. To duże osiągnięcie, że to utwór z popularnego głównie w USA gatunku country. Popularność nowego singla sprawiła, że żona Jaya-Z podbiła historyczny rekord. 

Fani przed koncertem Beyonce

Przełomowy sukces Beyoncé

Beyoncé może pochwalić się kolejnym wielkim sukcesem na koncie. Jej piosenka "Texas Hold 'Em" zadebiutowała na pierwszym miejscu notowania Hot Country Songs magazyny Billboard. Knowles stała się pierwszą czarnoskórą kobietą w historii, której udało się to osiągnąć. Przemysł muzyki country od dekad zmaga się z dużym problemem rasizmu i dyskryminacji. Zaznaczenie obecności artystów afroamerykańskich w muzyce country oraz ich wpływ na powstanie tego gatunku było jednym z głównych powodów wydania nowej płyty Beyoncé.

Beyoncé - kiedy nowa płyta?

Dla fanów Beyoncé mamy dobre informacje. Na nowy album studyjny nie trzeba będzie długo czekać. Płyta, której tytuł jeszcze nie jest znany, trafi do sprzedaży i do serwisów streamingowych już w piątek, 29 marca 2024 roku. Nowy projekt składać się będzie ze znanych już singli "Texas Hold 'Em" i "16 Carriages" oraz 14 nowych kompozycji.