Bestsellery Empiku 2022 - kto wystąpi? Prawdziwie festiwalowy line-up! [LISTA]

i

Autor: EMPIK Bestsellery Empiku 2022 - kto wystąpi? Prawdziwie festiwalowy line-up! [LISTA]

Bestsellery Empiku 2022 - kto wystąpi? Prawdziwie festiwalowy line-up! [LISTA]

2023-01-23 10:22

Topowi artyści, prawdziwie festiwalowy line-up, unikalne aranżacje - Empik co roku zaprasza na wielkie muzyczne widowisko w ramach swojej telewizyjnej gali rozdania nagród kulturalnych. Nie inaczej jest tym razem. 7 lutego ze sceny Bestsellerów Empiku 2022 popłyną dźwięki w stylu złotej ery polskiej rozrywki - szalonych i kolorowych lat 70.

Spis treści

  1. Bestsellery Empiku 2022 - kto wystąpi?
  2. Bestsellery Empiku 2022 - transmisja

Bestsellery Empiku 2022 - już 7 lutego podczas gali, nie tylko zostaną wręczone nagrody dla najpopularniejszych twórców i tych, którzy odważnie wytyczają nowe artystyczne szlaki w literaturze, muzyce i filmie. Widzowie w TVN i w streamingu w mediach społecznościowych będą mieli szansę obejrzeć również wielkie muzyczne widowisko. Autorem ansamblowych aranżacji przekraczających gatunkowe granice jest Kuba Galiński - dyrektor muzyczny tegorocznej edycji Bestsellerów.

Bestsellery Empiku 2022 - kiedy i gdzie? Kto wystąpi? [DATA, MIASTO, GWIAZDY]

Zarobki polskich youtuberów [FRIZ, GIMPER, REVO] | ESKA XD - Radio Eska #65

Bestsellery Empiku 2022 - kto wystąpi?

Tych muzycznych wrażeń dostarczą nominowani do Bestsellerów Empiku 2022: sanah za album Uczta, Agnieszka Chylińska za krążek Never Ending Sorry (kategoria Pop i rock), a także Skład SB Maffija, który ma szansę na statuetkę w kategorii Rap i hip-hop za album Hotel Maffija 2. Ponadto wystąpią: Ralph Kaminski, Katarzyna Nosowska, Mrozu, Margaret, Vito Bambino, Natalia Szroeder, Tomasz Makowiecki oraz Gibbs. Artystom występującym na scenie tegorocznych Bestsellerów Empiku towarzyszyć będzie dwudziestoosobowy band.

To już taka mała orkiestra. Angażujemy instrumenty dęte, smyczkowe i perkusyjne. Współczesne przeboje zyskają maksymalnie brzmienie zagrane z „żywych” instrumentów. Zero komputerowej przeróbki, sampli - 100 procent grania na żywo dodaje Kuba Galiński.

Bestsellery Empiku 2022 - transmisja

Gala finałowa Bestsellerów Empiku 2022 odbędzie się już 7 lutego. Transmisja w TVN wystartuje o godz. 20.15, a pół godziny wcześniej rozpocznie się streaming online na facebooku i Youtube z relacją zza kulis, wywiadami, komentarzami na gorąco i dodatkowymi występami muzycznymi. Galę poprowadzi Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek.