Bestsellery Empiku 2019 - 5 najlepszych momentów gali

2020-02-05 12:17 MK
Beata Kozidrak
Autor: instagram.com/beatakozidrak

Gala Bestsellery Empiku 2019 już za nami. Po raz kolejny, kilkunastu przedstawicieli świata muzyki, literatury oraz filmu zostało nagrodzonych prestiżowymi statuetkami, przyznawanymi na podstawie sprzedaży ich dzieł. Które gwiazdy uświetniły wydarzenie swoimi występami? Jakie były jego najlepsze momenty? Sprawdź już teraz na ESKA.pl!

Bestsellery Empiku 2019 - gala rozdania nagród po raz kolejny cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Bez wątpienia, statuetki przyznawane przez sieć są jednymi z najbardziej prestiżowych nagród kulturalnych w naszym kraju, bowiem o wyborze laureata decyduje ilość sprzedanych kopii jego dzieła. Bestsellery Empiku przyznawane są w trzech wiodących kategoriach - MUZYKA, LITERATURA oraz FILM. W tym roku, zdecydowano się również na wprowadzenie całkiem nowej kategorii OBJAWIENIA EMPIKU, gdzie nominowanych wskazują eksperci.

Nieodłącznym elementem gali są występy muzyczne największych gwiazd muzyki. Podczas Bestsellerów Empiku 2019, na scenie zaprezentowali się między innymi Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Krzysztof Zalewski oraz Mrozu. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć transmisji z najważniejszego wydarzenia kulturalnego w tym roku, poniżej znajdziecie pięć, naszym zdaniem, najlepszych jej momentów.

1. Beata Kozidrak, Natalia Nykiel i Miuosh - wspólny występ

Legenda polskiej muzyki, jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek młodego pokolenia oraz uznany polski raper - to nie mogło się nie udać! Podczas wspólnego wykonania wielkiego hitu Co mi Panie dasz? z repertuaru grupy Bajm, Beata Kozidrak oraz Natalia Nykiel pokazały prawdziwą girl power. Scena niemalże płonęła!

Wyświetl ten post na Instagramie.
#bestselleryempiku 💚 Post udostępniony przez Beata Kozidrak (@beatakozidrak)

2. Mrozu i jego Aura

Spośród wszystkich wykonawców, największe show zrobił Mrozu. Artysta wykonał na żywo swój hit Aura, a na scenie towarzyszyli mu muzycy oraz tancerze, którzy szybko wprowadzili zgromadzoną w studiu publiczność w egzotyczny nastrój.

3. Ania Dąbrowska i Krzysztof Zalewski w duecie

Oboje zaczynali karierę w Idolu, a teraz odnoszą sukces za sukcesem. Takiego połączenia nie spodziewał się jednak nikt! Ania Dąbrowska i Krzysztof Zalewski wystąpili na scenie dwukrotnie, za każdym razem pozostawiając poczucie niedosytu. W końcu takich wokali chciałoby się słuchać godzinami!

4. Gościnny występ syna Bono

Tradycją Bestsellerów Empiku stało się, że galę uświetniają artyści z zagranicy. W zeszłych latach, publiczność mogła bawić się w rytm muzyki Stinga, Shaggy'ego czy też Slasha. W tym roku, organizatorzy postawili na świeżą krew. Elijah Hewson - syn legendarnego Bono porwał wszystkich swoim nowoczesnym, mocno gitarowym brzmieniem

5. Nobel dla Olgi Tokarczuk wydarzeniem roku

Wydarzenie roku mogło być tylko jedno. Organizatorzy gali Bestsellery Empiku 2019 docenili polską pisarkę, która odebrała w tym roku literacką nagrodę Nobla. Podziękowania w jej imieniu wygłosił syn. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że pani Olga już pracuje nad nowymi książkami!

Najnowsze