Bestsellery Empiku 2019 - WYNIKI. Kto zwyciężył?

2020-02-04 22:13 MK
Roksana Węgiel
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Bestsellery Empiku to jedne z najważniejszych nagród kulturalnych w naszym kraju, bowiem przyznawane są ze względu na zainteresowanie publiczności danym wydawnictwem. Już od ponad 20 lat, Empik przyznaje statuetki przedstawicielom świata muzyki, filmu i literatury, którzy w poprzednim roku cieszyli się największym uznaniem. Kto zwyciężył tym razem? Pełna lista zwycięzców dostępna na ESKA.pl.

Bestsellery Empiku 2019 - wyniki to kwestia, która z pewnością najbardziej interesuje wszystkich tych, którzy interesują się muzyką, sztuką czy literaturą. Co roku, sieć Empik organizuje wydarzenie, w trakcie którego nagradzani są najpopularniejsi przedstawiciele sceny literackiej, muzycznej oraz filmowej. Pod uwagę brane są te dzieła, które cieszyły się największą popularnością wśród klientów Empiku.

Nagrody Bestsellery Empiku przyznawane są już od 1999 roku. Do 2007 roku, impreza odbywała się pod nazwą Asy Empiku. W 2008 roku organizatorzy zdecydowali się jednak na zmianę nazwy na Bestsellery Empiku, która obowiązuje do dzisiaj. W zeszłym roku, nagrodzeni zostali między innymi Kasia Nosowska, Kuba Wojewódzki oraz Dawid Podsiadło. W tym roku, szansą na zdobycie nagród obdarowano między innymi Roksanę Węgiel, Darię Zawiałow, a nawet cieszący się wielką popularnością w naszym kraju zespół BTS. Jeśli jesteście ciekawi, kto zwyciężył w poszczególnych kategoriach, dobrze trafiliście. Lista zwycięzców znajduje się poniżej.

Bestsellery Empiku 2019 - wyniki

Gala Bestsellery Empiku 2019 odbyła się w tym roku we wtorek, 4 lutego, a transmisję z niej można było oglądać w stacji TVN od godziny 20:15. Lista zwycięzców znajduje się poniżej:

KSIĄŻKI

Literatura piękna: „Kołysanka z Auschwitz” – Mario Escobar (tłum. Patrycja Zarawska); Wydawnictwo Kobiece
Literatura obyczajowa: „Kolejne 365 dni” – Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora
Kryminał/sensacja/thriller: „Pacjentka” – Alex Michaelides (tłum. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik); Wydawnictwo W.A.B.
Literatura dla dzieci: „Magiczne drzewo. Pióro T-rexa” – Andrzej Maleszka; Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Audiobook: „Pacjentka” – Alex Michaelides (tłum. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik); czytają: Ewa Abart i Marcin Popczyński; Wydawnictwo W.A.B.

MUZYKA

Pop/rock: „Roksana Węgiel” – Roksana Węgiel; Universal Music Polska
Hip-hop: „Wojtek Sokół” – Sokół; Prosto / Warner Music Poland
Muzyka filmowa: „Proceder. Żyj aż do bólu” muzyka z filmu “Proceder”; Step Records

FILM

Film fabularny: „Kler” – reż. Wojtek Smarzowski; Alterdystrybucja / Kino Świat
Film animowany: „Jak wytresować smoka 3” – reż. Dean DeBlois; Filmostrada

ODKRYCIA EMPIKU 2019
Literatura: Dominika Słowik – „Zimowla”; Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Muzyka: Hania Rani – międzynarodowa trasa koncertowa oraz płyta „Esja” wydana w prestiżowej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records, dystrybucja: Mystic Production
Film: Bartosz Kruhlik - „Supernova”, produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Canal+ Polska, dystrybucja: Forum Film Poland

WYDARZENIE ROKU 2019: Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

Najnowsze