Bella Ciao

i

Autor: Screen z YouTube/ HUGEL

Bella Ciao - El Profesor. Jaka jest historia piosenki? Dlaczego stała się tak popularna?

2018-08-21 14:22

Bella Ciao to piosenka, która podbija listy przebojów na całym świecie. Jaka jest jej historia? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

El Profesor i jego remix piosenki Bella Ciao podbijają listy przebojów na całym świecie. Można ją usłyszeć między innymi na antenie Radia ESKA. Została również wykorzystana w serialu Dom z papieru. Porywająca muzyka i intrygujący tekst szybko, zapadają słuchaczom w pamięć. Nie wszyscy wiedzą jednak, że utwór ten ma swoją historię i jego przekaz był kiedyś zupełnie inny. Muzyka znów pokazała, że jest ponadczasowa i uniwersalna. 

Bella Ciao - co to za piosenka? 

Bella Ciao jest piosenką z roku 1942! To pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich, a sama melodia pochodzi z utworu ludowego. Jest jednym z najsłynniejszych utworów włoskich, który śpiewany bywa tam po dziś dzień. 

Wielki festiwal w Polsce ODWOŁANY! Co się stało i jak odzyskać pieniądze za bilety?

Bella Ciao - czemu jest tak popularna we Francji? 

Bella Ciao dużą popularnością cieszy się nie tylko w Polsce. Można ją usłyszeć w różnych wersjach na całym świecie. Najpopularniejsza jest obecnie we Francji.  Dlaczego właśnie tam? Piosenka nawiązuje do strachu, jaki można odczuwać we własnym kraju. Dobrze opisuje więc uczucia, które towarzyszą ludziom podczas zamachów terrorystycznych. Możecie posłuchać jej w kilku wersjach poniżej: