Blanka

i

Autor: AKPA "Bejba" to nowy hit polskiego internetu!

TikTok

"Bejba" podbija internet! Wyjaśniamy, o co chodzi z popularnym memem na Tiktoku

2023-03-29 12:49

"Bejba, its kinda krejza" - to tekst, który od jakiegoś czasu trudno przegapić przeglądając polskiego TikToka. Fragment piosenki Solo w wykonaniu Blanki stał się viralem i trendem, który powtarzają tysiące osób. O co w ogóle chodzi? Dlaczego tekst jest śpiewany i zapisywany w taki sposób? Postaramy się to wyjaśnić.

"Bejba, its kinda krejza" - z pewnością słyszeliście ten tekst już wiele razy, jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych. Bardzo też możliwe, że przed oczami od razu pojawia wam się początek występu Blanki z preselekcji na Eurowizję 2023. Nic dziwnego, ponieważ ten fragment oraz ten konkretny dźwięk stały się prawdziwym hitem TikToka oraz innych social mediów. Wszystko zaczęło się od kontrowersyjnego wyniku koncertu preselekcyjnego, podczas którego Blanka pokonała głównego faworyta - Janna. Zaraz po wynikach pojawiła się fala hejtu, która z czasem zaczęła przeradzać się w żart. Tak też powstał prześmiewczy trend, który ma imitować reprezentantkę Polski na Eurowizji.

Tyle zarobi Blanka za występ na Eurowizji 2023. Kwota, w którą ciężko uwierzyć!

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!

"Bejba" Blanki hitem internetu

Choć piosenka Solo spotkała się z ogromną krytyką internautów, wielu z nich z czasem przyznało, że melodia i tekst bardzo szybko wpadają w ucho. Na TikToku pojawiło się wiele komentarzy od osób, które zdradziły, że w ciągu dnia wiele razy nucą pod nosem "bejba, its kinda krejza". To nic innego jak spolszczona wersja początku piosenki, która ma dodatkowo zwracać uwagę na akcent, z którym Blanka śpiewa swój największy hit. Opublikowano wiele zabawnych filmików z wykorzystaniem tego motywu. Co ciekawe, pomysł zaczęli podchwytywać nawet zagraniczni fani Eurowizji i polskie "bejbe" można zobaczyć w coraz większej liczbie komentarzy w obcych językach. Kilka filmików z tiktokowym trendem zamieszczamy niżej.

Eurowizja 2023 - kolejność występów w półfinałach. Kiedy występ Polski? [DATA, GODZINA]