Będą BIAŁE święta 2022! Synoptycy widzą spore szanse na śnieg w Boże Narodzenie

2022-11-22 12:04
Boże Narodzenie
Autor: Pixabay

Druga połowa listopada przyniosła pierwszy w tym roku powiew zimy. I choć synoptycy zapowiadają ocieplenie, wszystko wskazuje na to, że biała dama jeszcze do nas powróci. Coraz więcej mówi się o rosnących szansach na białe święta Bożego Narodzenia. Eksperci pogodowi twierdzą wręcz, że są one spore!

Spis treści

  1. Śnieg na święta 2022

Pogoda na święta Bożego Narodzenia zastanawia coraz więcej osób. Tym bardziej, że jak pokazał listopad, długoterminowe prognozy nierzadko odnajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków druga połowa listopada przyniosła pierwszy powiew zimy w 2022 roku. Wskaźniki na termometrach pokazały w dzień wartości poniżej zera, a wielu regionach Polski, nie tylko w górach, poprószyło śniegiem. Eksperci podkreślają jednak, że fala mrozu jest chwilowa, a pod koniec bieżącego tygodnia możemy spodziewać się ocieplenia. Jesienna aura ponownie zagości. Co w takim razie ze świętami? Z najnowszych prognoz długoterminowych na grudzień wynika, że pierwsza połowa miesiąca będzie stosunkowo ciepła. Uderzenie zimy czeka nas jednak po 15 grudnia. Szanse na mroźne, a przede wszystkim BIAŁE święta Bożego Narodzenia 2022 są zatem całkiem spore!

Ocieplenie na horyzoncie! Mróz ustąpi, temperatury wzrosną

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Śnieg na święta 2022

Jak podaje serwis TwojaPogoda24, szanse na białe święta są naprawdę spore. Według przekazywanych informacji końcówka listopada i początek grudnia mają należeć do ciepłych. Wskaźniki na termometrach będą pokazywać wartości przeważnie powyżej zera, a niewielki mróz będzie możliwy tylko nocami i o porankach. Atak zimy czeka nas w drugiej połowie grudnia. 

Szansa na białe i mroźne Święta jest spora - podają synoptycy.

Cieszycie się?

Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze