Bartosz Ostałowski dojechał Maluchem do Monte Carlo… prowadząc stopą!

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Bartosz Ostałowski dojechał Maluchem do Monte Carlo… prowadząc stopą!

Bartosz Ostałowski dojechał Maluchem do Monte Carlo… prowadząc stopą!

2023-07-18 13:09

Bartosz Ostałowski nie boi się żadnych wyzwań, co udowodnił już wielokrotnie. W ostatnim czasie wziął udział w Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo – niezwykłym projekcie charytatywnym, którego beneficjentami będą dzieci – ofiary wypadków samochodowych. Trasę do Monte Carlo, wiodącą przez europejskie autostrady i alpejskie serpentyny, Ostałowski pokonał w Maluchu z automatyczną skrzynią biegów… prowadząc stopą. Podróż do Monako z jego perspektywy można zobaczyć w dwuodcinkowej serii, którą zobaczycie na naszej stronie.

Wielka Wyprawa Maluchów to projekt charytatywny, którego celem jest wsparcie dzieci – ofiar wypadków samochodowych, które potrzebują pomocy medycznej lub psychologicznej. Dodatkowo organizatorzy chcą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także edukację młodych osób w tym zakresie. Wyprawa wystartowała 4 lipca z Bielska Białej i ruszyła w stronę Czech, aby później przeprawić się przez teren Austrii, Włoch, Francji i dotrzeć do legendarnego Monte Carlo. Na starcie stawiło się 35 Maluchów. Wśród nich znalazł się także wyjątkowy pojazd – Maluch z automatyczną skrzynią biegów, za którego kierownicą usiadł Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą.

Ponad 100 tysięcy złotych za Poloneza. Niemal zerowy przebieg, folie na fotelach

- Nie sądziłem, że będziemy w stanie przygotować Malucha z automatem w tak krótkim czasie. Automatyczna skrzynia biegów jest dla mnie niezbędna, abym mógł prowadzić – tłumaczy Bartosz Ostałowski – Jednak postanowiliśmy podjąć to wyzwanie. To przykład, że gdy zbierze się kilka osób z ogromną pasją, to niemożliwe staje się możliwe – dodaje.

Rzucam hasło - Bartosz Ostałowski

Trasa Bartosza Ostałowskiego - ile przejechał?

Trasa do Monte Carlo przebiegała przez setki kilometrów autostrad, a także wiele stromych podjazdów górskich, jak np. szczyt Großglockner w Austrii. Łącznie było to ponad 2000 km w jedną stronę. Droga była wymagającym wyzwaniem dla załóg i ich samochodów, jednak mimo przeciwności, ogromnego upału i awarii aut, uczestnicy wyprawy dzielnie poruszali się naprzód i 8 lipca dotarli do Monte Carlo. Cały przebieg wyprawy z perspektywy Bartosza Ostałowskiego można obejrzeć w dwuodcinkowej relacji, którą drifter zamieścił na swoim kanale w serwisie YouTube.

W wyprawie udział wzięło ponad 100 osób, a wśród uczestników były takie legendy polskiego motorsportu, jak Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz, a także gwiazdy świata Internetu, jak Rezigiusz i Buczo z Hi_5.

To prawdziwy powrót do przeszłości. Moja motoryzacyjna przygoda rozpoczynała się od Malucha, a teraz poprowadziłem go stopą aż do Monte Carlo! Satysfakcja jest jeszcze większa, ponieważ pokonaliśmy trudy tej wyprawy w słusznym celu: po milion złotych dla dzieci!

- tłumaczy Bartosz Ostałowski. Ambitny cel zebrania miliona złotych został zrealizowany. 17 lipca na koncie Zrzutki Wielkiej Wyprawy Maluchów została przekroczona sześciocyfrowa kwota, a to jeszcze nie koniec, ponieważ nadal można wspomóc zbiórkę wolnymi darowiznami lub wziąć udział w wyjątkowych licytacjach, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom. Wszystkie zebrane środki zostaną w całości przekazane Fundacji PZM i Fundacji Inter Cars, które razem z kapitułą zdecydują o rozdysponowaniu środków dla najbardziej potrzebujących. Oto zrzutka Wielkiej Wyprawy Maluchów.

Organizatorami projektu „Wielka Wyprawa Maluchów do Monte Carlo 2023 dla Dzieci” był 126Evolution oraz Automobilklub Krakowski. Wyprawa została objęta Patronatami Honorowymi Ministerstwa Infrastruktury, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Polskiego Związku Motorowego. Partnerami głównymi zostali Inter Cars, InPost oraz Grupa Cichy-Zasada. Partnerami wspierającymi Wyprawę byli: Euvic, Charsznickie Pola Natury, JR Holding, 4F, Polaris, PWS Konstanta, Port Gdynia oraz Marathon.