Barbie Girl w tej wersji wymiata! Laureatka Eurowizji tym wykonaniem przeszła samą siebie

Netta Barzilai
Autor: JACK GUEZ/AFP/East News

Netta i jej nowa wersja kultowego utworu Baby Girl od duńskiego zespołu Aqua robi w sieci prawdziwą furorę! Laureatka opublikowała światu swoje wykonanie popularnej piosenki, którym dosłownie przeszła samą siebie! Więcej ciekawostek na temat jej coveru znajdziecie poniżej.

Barbie Girl od duńskiego zespołu Aqua to jeden z najbardziej popularnych i kojarzonych kawałków wszech czasów! Piosenka zadebiutowała w 1997 roku i trafiła na pierwsze miejsce list przebojów w wielu krajach na całym świecie! To prawdziwy, kultowy kawałek, którego melodię i słowa zna niemalże każdy z nas. Zwyciężczyni Eurowizji 2018 postanowiła jednak nadać mu kompletnie nowy wydźwięk i dać światu cover piosenki Barbie Girl w totalnie nowym, różniącym się od oryginału stylu. Izraelska piosenkarka Netta Barzilai nagrała własną wersję utworu Barbie Girl i podbiła serca miliony słuchaczy. Jej cover obecnie promuje minialbum gwiazdy, który nosi tytuł The Best of Netta’s Office.

Piosenkarka wykorzystując ten niezwykle trudny obecnie czas, postanowiła stworzyć coś unikatowego i dać ludziom piosenkę, o której świat długo nie zapomni. Czy zmieniona wersja kultowego kawałka Barbie Girl z repertuaru Aquy zapracuje na ten sukces? To otwarte płótno, które nie jest spętane zasadami przemysłu muzycznego. Kiedy pracuję nad Netta’s Office, czuję się najprawdziwszą wersją siebie! To moja dziwna muzyczna wersja podcastu. - opisuje wokalistka. 

Netta wygrała Eurowizję 2018 

Eurowizja 2018 była pełna niesłychanych emocji, a Izrael był jednym z najsilniejszych faworytów całego konkursu! Netta Barzilai zaprezentowała na wydarzeniu utwór Toy i swoim wykonaniem zachwyciła miliony słuchaczy. To właśnie ona zwyciężyła tamtejszą edycję Konkursu Piosenki Eurowizji. 

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu
Najnowsze