B.R.O - 10 faktów, które znają TYLKO najwięksi fani!

i

Autor: fot. www.facebook.com/nextlvl/ B.R.O - piosenki, kim jest

B.R.O - 10 faktów, które znają TYLKO najwięksi fani!

2017-03-15 18:13

B.R.O wytworzył swoje własne, oryginalne brzmienie święcące aktualnie tryumfy. Ile wiecie o Jakubie Bireckim? Sprawdźcie swoją wiedzę już teraz na ESKA.pl!

B.R.O już 21 kwietnia 2017 wyda swój album pt. Nowy Rozdział. Znacie z niego hity Tylko z Tobą, Co ty o mnie wiesz czy kawałek, który doskonale kojarzycie z anteny Radia ESKA, Mówiła mi. Z okazji zbliżającej się wielkimi krokami premiery płyty - na ESKA.pl specjalnie dla wiernych fanów przygotowaliśmy mały sprawdzian. Test wiedzy, w którym musicie odpowiedzieć na 10 pytań na temat B.R.O. Być może dzięki nim dowiecie się czegoś nowego o nowej gwieździe polskiego rynku muzycznego. Rozwiążcie nasz quiz i pochwalcie się wynikami ze swoimi znajomymi! 

B.R.O - test wiedzy

B.R.O - kim jest?

B.R.O (właściwie Jakub Birecki) - warszawski raper, na scenie aktywny od 2009 roku, kiedy to zadebiutował nielegalną płytą Univers Story (prod. Puls). Rok później artysta gościnnie wystąpił na albumie Brakującego Elementu pt. To jest życie. W tzw. międzyczasie ukazał się drugi nielegalny krążek rapera zatytułowany Miasto prywatne.

Rok 2011 był jednym z przełomowych momentów w karierze artysty - opublikował mixtape Next Level. Osiągnięcie powtórzył na początku 2012 roku nagrywając kolejny mixtape pt. Zabójcza B.R.O.ń. Na płycie wydanej 29 listopada znalazło się m.in. pięć premierowych utworów rapera. Jeszcze w tym samym roku zostały opublikowane dwa teledyski zwiastujące solowy album B.R.O, zrealizowane do utworów: Czego chcesz? i Love. 11 stycznia 2013 roku ukazał się jego debiutancki - w pełni legalny album - High School. Krążek dotarł do 3. miejsca listy OLiS i osiągnął status Złotej Płyty. W ramach promocji powstały kolejne teledyski do utworów: Gorzka czekolada, Para Papa, Mój narkotyk, Wspólne niebo oraz Droga do celu. 11 listopada 2013 roku został wydany minialbum rapera pt. MemoryLine. Materiał był promowany klipami Ściany mają uszy i Let’s Ride 2.

W 2016 roku raper zasilił szeregi Step Records i zapowiedział na rok 2017. Płyta pt. Nowy Rozdział pojawi się 21 kwietnia 2017. Album promuje singiel Nowy rozdział, Co Ty o mnie wiesz, Tylko z Tobą czy świetnie przyjęty singiel Mówiła mi. Klipy do tych kawałków zdobyły wielką popularność na YouTube. B.R.O wyruszy w trasę koncertową Nowy Rozdział Tour. Odwiedzi m.in. Rybnik, Opole, Mielec czy Tychy.