Audioriver

i

Autor: Artur Aen Nowicki

Audioriver 2023 - LINE-UP, BILETY, DATA, MIEJSCE festiwalu

2023-03-25 18:05

Audioriver Festival ogłosił już większość artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji! Ponadto festiwal zamierza wprowadzić ważne zmiany organizacyjne. Wśród nowości: druga scena basowa i sceny dzienne. Jedno jest pewne - różnorodne gusta publiczności znajdują swoje odzwierciedlenie w zmianach, które zapowiadają organizatorzy.

Audioriver Festival 2023 to święto wszystkich koneserów dobrej muzyki. Ostatni weekend lipca wpisał się już na dobre w kalendarz jako najważniejsze święto muzyki elektronicznej. W zeszłe wakacje, po pandemicznej przerwie, festiwal wrócił świętować swoje 15-lecie w pełnej formule, prezentując świetny line-up międzynarodowych i lokalnych artystów. Tego samego, a nawet jeszcze więcej można się spodziewać po najbliższej edycji. Powiew świeżości w line-upie to tylko część nowości na festiwalu. Audioriver wciąż się zmienia i wsłuchuje się w głosy odbiorców. Tuż po ostatniej edycji organizatorzy udostępnili ankietę, w której dali uczestnikom przestrzeń do oceny festiwalu. Dziś, Audioriver zapowiada zmiany, które są odpowiedzią na otrzymane słowa. Czego można się spodziewać?

JIMEK & Goście na Stadionie Śląskim 2023: BILETY na koncert. Gdzie i po ile kupić?

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Audioriver 2023 - zmiany

Różnorodne gusta publiczności znajdują swoje odzwierciedlenie w zmianach, które zapowiada Audioriver 2023. Organizatorzy ogłaszają nowe otwarcie w podejściu do muzyki bassowej. Dotychczas jedyną sceną reprezentującą takie brzmienia była scena Hybrid, która gościła najlepszych przedstawicieli drum’n’bass. W 2023 roku będą działać dwie sceny, na których znajdzie się miejsce nie tylko dla d’n’b, ale i dla takich gatunków jak nu breaks, jungle, UK bass, dubstep, garage czy grime. Dodatkową nowością jest fakt, że dwie sceny bassowe będą działały w formule tzw. takeoverów. Oznacza to, że część slotów będzie kuratorowana przez polskich promotorów tej muzyki. To sposób na przedstawienie publiczności rodzimej sceny bassowej i artystów reprezentujących różnorodne nisze z tego bardzo pojemnego gatunku. To także ukłon Audioriver w stronę twórców lokalnej sceny niskich częstotliwości i ich słuchaczy. Pierwszym ogłoszonym partnerem jest kolektyw 175 BPM – zagrają: Ginee, adamformat./, Buhhaj. Nowości i zmiany na Audioriver 2023 będą wielkim zaskoczeniem dla wszystkich koneserów dobrej muzyki. Piotr Orlicz-Rabiega, szef i organizator Audioriver zdradził szczegóły dotyczące wydarzenia.

Na pewno planujemy więcej elementów, które będą współtworzyły dzienną odsłonę Audioriver: stref chillu, dekoru, scenografii i popołudniowych scen. W tworzeniu magicznych przestrzeni do relaksu pomogą nam przyjaciele z Egodrop oraz wrocławskiego Projektu Pralnia. Dodatkowo, teren naszej imprezy jeszcze bardziej przesuniemy nad piękny Zalew Sobótka i zaprezentujemy nowy układ scen, który pozwoli lepiej pogodzić tych, którzy lubią się bawić aż do rana, i tych, którzy wolą tańczyć w pełnym słońcu. Właśnie dla tej drugiej grupy powstaną sceny dzienne, grające już od południa. O wygodę i bezpieczeństwo publiczności zadbamy także projektując architekturę scen i ich otoczenia. Planujemy setki metrów kwadratowych zadaszeń i utwardzone podesty pod scenami. Te pomogą nam uchronić się przed ewentualnym deszczem, który w zeszłym roku próbował popsuć nam zabawę.

Audioriver 2023 - data i miejsce

Audioriver Festival 2023 odbędzie się między 28-30 lipca, tradycyjnie w Płocku. Trzydniowy Audioriver to zdecydowanie największe wydarzenie, jakie odbywa się w Płocku, dlatego organizatorzy mogą liczyć na wsparcie miasta, które od lat współpracuje z festiwalem jako oficjalny partner. Wyzwaniem pozostaje jednak ograniczona baza noclegowa, dla której kilkanaście tysięcy festiwalowiczów to ogromna liczba gości. Z tego powodu organizatorzy jeszcze większą uwagę przywiązali do ulepszenia pola namiotowego. Audioriver camp zostanie powiększony ponad dwukrotnie, a poza terenem do rozbicia namiotu zaoferuje użytkową przestrzeń do odetchnięcia pomiędzy dj setami i cieszenia się atmosferą festiwalu, podążając dewizą take it slow.

Sonda
Audioriver 2023 - wybierasz się?

Audioriver 2023 - kto wystąpi?

Artyści, którzy wystąpią na Audioriver 2023 wprowadzą Was w niepowtarzalny klimat i zapewnią dobrą zabawę. Wystąpią m.in.: 175 BPM, 8Kays, 99999999, Coco Bryce, Desiree, Job Jobse, Krakota, Tengu, VTSS oraz Zuchy. To dopiero początek, a kolejne szczegóły na temat line-upu będą się ukazywać w przeciągu kolejnych miesięcy.

 • VTSS

Wśród pierwszych ogłoszonych wykonawców znalazła się VTSS, jedna z najciekawszych polskich artystek ostatnich lat, czołowa producentka jeszcze niedawno kojarzona głównie z szeroko rozumianym techno, dzisiaj jednak jej twórczość odważnie wykracza poza ramy tego gatunku. VTSS to DJ-ka znana ze swoich energetycznych i ekspresyjnych występów. Ostatnio na Audioriver grała w 2019, lecz od tamtego czasu jej gwiazda zdążyła jeszcze mocniej rozbłysnąć. Obecnie wydaje m.in. w renomowanym Ninja Tune i podbija świat muzyki elektronicznej. VTSS występuje w najlepszych klubach i na najważniejszych festiwalach na całym świecie. Szczególnie polecamy zapis z Boiler Roomu, który miał miejsce podczas amsterdamskiego Dekmantel Festival. Jej set generuje ogromną liczbę wyświetleń, stawiając VTSS w czołówce artystów występujących w tym kultowym streamie.

 • 8Kays

8Kays to projekt, za którym stoi ukraińska producentka i DJ-ka Irina Shvydka, w którym eksploruje różne gatunki elektroniki opartej o rozbudowane i głębokie melodie oraz solidny groove. Utwory 8Kays wydają tak znaczące na rynku wytwórnie jak Afterlife czy Renaissance. Już w lipcu przekonacie się, co ta obiecująca przedstawicielka ukraińskiej sceny pokaże w Płocku.

 • 999999999

Na Audioriver 2023 pojawią się również 999999999, duet tworzący w awangardzie sceny hard techno. W projekcie tym, zarówno w studio jak i na scenie, bezkompromisowość muzyki maszynowej zderza się z nieprzewidywalnością improwizacji, tworząc nieustannie zmieniającą się, energetyczną siłę napędową. Jednak to dzięki live actom 999999999 tak naprawdę zyskali swoją reputację świetnych muzyków. Podczas występów na żywo korzystają jedynie z hardware’u i wytwarzają energię, która jest w stanie rozgrzać największe światowe imprezy techno.

 • Coco Bryce

Mając za sobą ponad dwie dekady doświadczenia jako DJ, producent i właściciel wytwórni, można uznać Coco Bryce za doświadczonego weterana w świecie tanecznej muzyki uptempo. Wraz z rozwojem nowej fali jungle, Coco Bryce stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów tego gatunku i choć jego twórczość jest mocno zróżnicowana.

 • Desiree

Desiree przeszła drogę od południowoafrykańskiej wschodzącej gwiazdy do DJ-ki rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej. Artystka wchłonęła esencję Thoma Yorke'a, Atoms for Peace, Gui Borrato i Jona Hopkinsa, dostarczając przy tym eklektyczne, ale przystępne sety, do których nie sposób nie tańczyć. W swoich występach Desiree odwołuje się do afrykańskich korzeni, zachowując jednocześnie niezachwianą wierność podstawom techno. Artystka działa również na rzecz widoczności grup niedoreprezentowanych oraz wspiera kobiety i osobowy queerowe w rozwijaniu umiejętności DJ-skich.

 • Job Jobse

Niewielu DJ-ów pracowało tak ciężko i jest tak powszechnie uwielbianych jak Job Jobse. Jako młody chłopak dorastający w Amsterdamie zafascynował się muzyką i otaczającą ją kulturą, całkowicie zakochał się w scenie, w której był tak głęboko zanurzony i nie minęło wiele czasu, gdy otrzymał swoją pierwszą szansę na zaistnienie. Od tego momentu Job zaczął regularnie grać w Trouw, stając się stałym bywalcem tego renomowanego klubu i zyskując reputację jednego z najbardziej ekscytujących rezydentów. Szybko zyskał międzynarodowe uznanie i niedługo potem znalazł się na scenie z wieloma artystami, których wcześniej tak uważnie obserwował. W swoich setach miesza wiele różnorodnych gatunków, m.in. deep house, disco, house i trance z domieszką klasyków. Job Jobse to pierwszy z artystów, który zagra na niedzielnym Sun/Day.

 • Krakota

Krakota to artysta, który od ponad dekady zajmuje się miksem i produkcją drum’n’bass. Jego oddanie sprawiło, że przyjęły go z otwartymi ramionami uznane labele takie jak Hospital Records, DNBA czy Sleepless Music. Krakota dobrze wie, jak rozpalić tłumy. Dzięki swoim różnorodnym setom został zaproszony przez tak prestiżowe festiwale jak Glastonbury, Let It Roll czy Outlook.

Celine Dion w Polsce 2024 - kiedy i gdzie? Ile kosztują wejściówki? [DATA, MIEJSCE, BILETY]

 • Chris Merison

Tengu, inaczej Chris Merison, to producent muzyki bass/garage oraz drum’n’bass z angielskiego Brighton. Ma na koncie ogromny dorobek muzyczny – wydawał w tak uznanych labelach jak UKF, Crucast, Yosh, Southpoint czy Four40. Artysta odcisnął piętno na scenie basowej dzięki swoim charakterystycznym brzmieniom i melodiom. Tengu lubi zaskakiwać i włączać w swoje DJ sety odrobinę nostalgii.

 • Zuchy

Pierwsze ogłoszenie line-upu domykają Zuchy, czyli wrocławsko-berliński duet didżejsko-producencki powiązany z The Very Polish Cut Outs. W swoich setach łączą breakbeat, house i techno, wplatając w to raz po raz stare polskie piosenki. Niedawno ukazały się na winylu ich remiksy utworu „Za mało czasu” Fisz Emade Tworzywo.

Audioriver 2023 - kto wystąpi?

Tym razem do line-upu płockiej imprezy dołączają takie projekty jak: Agim, Alegria b2b Bambi Uzi, An On Bast, Anna Borsuk, Baasch + special guest Rosa Anschütz, Catz 'n Dogz, Daisy Cutter, Detoxic, Filip Sonik b2b Mihvu, Fresh, Holoe, Jazxing, Kapoor, LuLu Malina, Naked Relaxing, NeverAfter, Pysh, Raidho, Rysy, Sassafras Tree, Sincz, Spectribe, Truant b2b Vitcat, VHT b2b Zuzka, Wobler.

 • Catz ‘n Dogz

House’owy duet Catz ‘n Dogz są niewątpliwie od lat jednym z najgorętszych polskich towarów eksportowych, jeśli chodzi o elektronikę i stałymi bywalcami Audioriver.

 • An on Bast

Na festiwalu pojawi się także An on Bast, czyli doceniana na świecie producentka i live performerka znana z wydobywania magicznych dźwięków z syntezatorów modularnych lawirując między odcieniami techno, house i ambientu.

 • RYSY

Warszawski duet RYSY, czyli Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko, tworzy muzykę, która jest wypadkową progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii, które hipnotyzują publiczność już od 2015 r.

 • Baasch

Z kolei Baasch, jeden z najoryginalniejszych artystów polskiej sceny alternatywnej, od 10 lat umiejętnie łączy elektronikę z chwytliwymi kompozycjami i mocnymi tekstami. Po trzech latach od wydania „Nocy”, wraca z nowym albumem, który zaprezentuje premierowo na Audioriver.

 • Rosa Anschütz

Gościnią specjalną jego występu będzie wyjątkowa berlińska artystka Rosa Anschütz,  która sama komponuje używając gitary, basu, syntezatorów modularnych, czy automatu perkusyjnego, ale to właśnie głos jest najbardziej uderzającym i często jej wiodącym instrumentem.

 • Daisy Cutter

Na Audioriver - jak zawsze - pojawią się najciekawsi polscy DJ-e i DJ-ki. Jednym z nich jest Naked Relaxing, który miesza rave’y Londynu z nieładem Berlina, a podczas jego bezkompromisowego setu można spodziewać się dużo techno, dużo trance’u i dużo własnych, niewydanych numerów. Daisy Cutter to z kolei DJ-ka, która wnosi na parkiet euforyczną, a zarazem uziemiającą energię. W swoich setach łączy nowe brzmienia techno, house, bass i breaks z perełkami lat 90.

 • Agim

Na Audioriver wróci Agim, któremu ostatnie lata przyniosły kilka wydawnictw i ponad 300 występów i który eksploruje różne odmiany techno, IDM, downtempo czy ambient.

 • LuLu Malina

Po raz kolejny na Audioriver pojawi się też LuLu Malina, dla której ostatnie lata kariery to eksploracja brzmień takich gatunków jak progressive house, melodic techno czy nu disco.

 • Anna Borsuk

Z kolei po raz pierwszy na festiwalu zagra m.in. pochodząca z Kijowa, ale mieszkająca w Warszawie Anna Borsuk, która w swoim nieoczywistym graniu stara się ukazywać szczególny urok ukraińskiej sceny undergroundowej. Aktualnie najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, synth, acid, ghetto i groove. Z kolei twórczość DJ-a i producenta występującego pod pseudonimem Sincz skupia się wokół takich gatunków jak house i melodic house techno.

 • Spectribe

Spectribe to pasjonat mocnego brzmienia, freak z dziedziny audio i krytyczny słuchacz. Jego sety są stylowo niejednolite i mocno odzwierciedlają to, co siedzi mu w głowie.

 • Fresh

Występy Fresha odznaczają się czymś, co wykracza poza aktualne mody i trendy, a to za sprawą jego ciągłego głodu nowych dźwięków w połączeniu z pasją do głębokiego groove’u.

 • Kapoor

Kapoor jest zaś obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzyki downtempo.

 • Jazxing

DJ-sety Jazxing to  hipnotyczna podróż balansująca na granicy relaksu, rozrywki i wyraźnej nuty melancholii poprzez brzmienia nowoczesnego cosmic disco, electro, synth wave, post-punk czy acid house - zawsze podlanych krautową motoryką i repetytywnością dubu.

 • Pysh

Zgoła inne gatunki reprezentuje Pysh, który oprócz balansowania między gatunkami house, indie i melodic, przeplata etniczne, folkowe brzmienia, będące swojego rodzaju znakiem rozpoznawczym jego twKapoor órczości.

 • Raidho

Pokrewny styl reprezentuje Raidho, czyli artysta, który zwraca uwagę swoją unikalną mieszanką nowoczesnych elektronicznych dźwięków i organicznych elementów etnicznych z całego świata.

 • Sassafras Tree

A muzyka, którą dzielą się Lewa i Mitch z projektu Sassafras Tree, to mieszanka indie dance, melodic oraz deep house, która pozwala przenosić się w inne wymiary.

 • Filip Sonik i Mihvu

Z kolei w formule back to back na Audioriver 2023 zaprezentują się m.in. Filip Sonik i Mihvu, którzy zapraszają w zawsze bardzo różnorodną podróż przez gatunki, których mieszaninę sami określają terminem Dark Disco.

 • Truant i Vitcat

Z kolei Truant, którego styl można określić mianem pumping techno z surowym industrialem oraz szybkimi hi hatami, wystąpi b2b razem z Vitcat, czyli DJ-ką przedstawiającą w swoich setach własną definicję muzyki: od szybkiego groove po trance i techno.

 • VHT i Zuzka

Natomiast współtwórca łódzkiej organizacji Impakt, VHT, stawiający w swoich setach na brzmienia, które przekazują różnorodne emocje i opowiadają ciekawą historię, zabierze słuchaczy wraz z Zuzką w podróż po klimatach takich jak techhouse, indie, melodic i acid techno.

 • Alegria i Bambi Uzi

Przedstawicielami innej sceny, ale występującymi w tej samej formule będą Alegria - poznański DJ, promotor i prezenter audycji poświęconych muzyce drum’n’bass - który zagra set wspólnie z Bambi Uzi, czyli miłośniczką basu w różnych tempach i odmianach. To tym samym kolejni artyści, którzy wzmacniają silną reprezentację sceny bassowej na Audioriver i zagrają na jednej z dwóch nowych scen, których nazwy (Impulse i Pulse) wybrali sami odbiorcy Audioriver w konkursie zorganizowanym przez festiwal, żegnając dotychczasowy Hybrid.

 • Holoe

Na Pulse i Impact wystąpi też Holoe, czyli młody DJ z Katowic, który prezentuje brzmienia od UK bassowych bangerów po ambienty, ale najlepiej czuje się w ukg, electro oraz breakach. Ceni głęboki bass, synkopowaną stopę i dubowe syreny zanurzone w delayu.

 • NeverAfter

Nie zabraknie też NeverAfter, czyli trójki, która od początku festiwalu odpowiada za bookingi artystów bassowych, a w tym roku dodatkowo za koncepcję dwóch nowych scen Impulse i Pulse działających w formule takeoverów. Formacja, którą tworzy duet producencki CLS & Wax oraz specjalista od turntablistycznych tricków – K-Size przez ostatnie dwie dekady wystąpiła u boku niemal wszystkich legendarnych artystów sceny d’n’b i dubstep.

 • Detoxic

Na bassowych scenach Audioriver pojawią się też Detoxic, czyli autor drum’n’bassowych singli, które pojawiły się w wielu zagranicznych wytwórniach.

 • Wobler

Pojawi się także Wobler, pomysłodawca i organizator Bassriver, czyli ulicznej sceny d’n’b w centrum Płocka.

Audioriver 2023

i

Autor: Materiały prasowe