Atak zimy PAŹDZIERNIK 2021 - śnieżyca, deszcz i wichury w Europie! Ekstremalna pogoda

2021-10-02 15:46
Atak zimy PAŹDZIERNIK 2021 - śnieżyca, deszcz i wichury w Europie! Ekstremalna pogoda
Autor: Krzysztof Kaniewski/REPORTER / EAST NEWS Atak zimy PAŹDZIERNIK 2021 - śnieżyca, deszcz i wichury w Europie! Ekstremalna pogoda

Miłośnicy zimy ucieszą się z tej pory roku szybciej niż przypuszczali. Już w październiku zapowiadane są pierwsze opady białego puchu, który w wielu miejscach zdecydowanie utrudni komunikację. Gdzie i kiedy będzie padać śnieg? Jaka będzie pogoda w Polsce? Przekonajcie się poznając odpowiedzi w jednym miejscu.

Spis treści

  1. Atak zimy PAŹDZIERNIK 2021 - jaka będzie pogoda?
  2. Pogoda w Polsce październik 2021 - pogoda

Atak zimy październik 2021 - pogoda w pierwszym pełnym miesiącu jesieni zaskoczy wiele osób. Po dość ciepłym i słonecznym końcu września wydawać by się mogło, iż ciepło utrzyma się przynajmniej do listopada. Tymczasem, jak pokazuje długoterminowa prognoza pogody październik 2021 momentalnie zrobi się bardzo zimno. W niektórych częściach Starego Kontynentu zapowiadane są nawet śnieżyce, obfite opady deszczu i wichury. Pogoda w październiku 2021 będzie dużą niespodzianką. Szczególnie na zachodzie oraz w północnej części półkuli. Jeśli chodzi o atak zimy w Polsce, to póki co opady białego puchu nie są zapowiedziane. Meteorolodzy nie mają jednak wątpliwości, że temperatura znacznie spadnie.

Jesień 2021 w Polsce: pogoda długoterminowa - huragany i deszcz potwierdzone! [PROGNOZA]

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Atak zimy PAŹDZIERNIK 2021 - jaka będzie pogoda?

Zima zbliża się wielkimi krokami i biorąc pod uwagę to, jak szybko zaczęliśmy was informować o pierwszych opadach śniegu, w tym roku, możemy mieć do czynienia z zimą stulecia. Jak wynika z prognozy, którą przedstawił serwis fanipogody.pl, załamanie pogody w pierwszej kolejności pojawi się na północnym zachodzie. Tamtejsze służby ostrzegają przed wichurami, które wywołają potężne zamiecie śnieżne. Wiadomo już też, że najwięcej opadów czeka mieszkańców Skandynawii oraz Bałkanów. Powiew chłodu odczują mieszkańcy Islandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także zachodniej i północnej części naszego kraju. Zimno zrobi się po 5 października 2021, później chwilowe ocieplenie i w drugiej połowie miesiąca ponownie będzie trzeba cieplej się ubierać. Koniec października 2021 to zdecydowany i mocny powiew zimy. Wieczorem temperatura będzie oscylować w granicach zera stopni. 

Pogoda w Polsce październik 2021 - pogoda

Jaka pogoda w Polsce w październiku 2021? Nie będzie to zbyt dobry czas dla osób, które planowały wypoczynek nad morzem lub liczyły, że pospacerują sobie po górach w promieniach słońca. Zgodnie z tym, co pokazuje prognoza pogody, częściej będzie chłodno i pochmurnie. Jednak sytuacja nie będzie aż tak zła, jak przewiduje się to dla innych krajów Europy. Początek miesiąca z temperaturą od 14 do 20 stopni Celsjusza. Po 10 października temperatura od 12 do 17 stopni Celsjusza, a po 18 października od 13 do 16 stopni Celsjusza? Zimno? Raczej, jak na październik całkiem ciepło, jednak temperatura znacznie gwałtownie spadać na wieczór. Opady spodziewane są od 12 do 16 października oraz od 26 do 31 października. 

Sonda
Jesień 2021 - czy lubisz tę porę roku?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze