Śnieżyca

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

POGODA

Atak zimy jeszcze w listopadzie. Mowa o silnej śnieżycy i mrozie! Pogody przerażają

2023-11-09 14:57

Coraz więcej osób zastanawia się, jaka będzie zima 2023. Tym bardziej, że jesień zaskoczyła nas najwyższymi od lat temperaturami. Jak jednak zapowiadają synoptycy, pierwszego ataku zimy z prawdziwego zdarzenia możemy spodziewać się jeszcze w listopadzie. Mowa o nawet dwustopniowym mrozie i silnych śnieżycach.

Spis treści

  1. Atak zimy w Polsce. Jest dokładna data

Kiedy spadnie śnieg? Jak zapowiadają synoptycy, atak zimy możliwy jest jeszcze w listopadzie! W mediach coraz więcej mówi się o nadejściu "bestii ze wschodu", czyli silnego ochłodzenia, któremu towarzyszyć będą obfite opady śniegu i nawet dwustopniowy mróz. Na tak drastyczne zmiany w pogodzie musimy jeszcze trochę zaczekać. Synoptycy nie mają jednak wątpliwości, że pierwszy przedsmak zimy otrzymamy na dniach, bo po 15 listopada. Jak wynika z najnowszych prognoz, które oparto na modelu GFS, druga połowa miesiąca przyniesie nie tylko opady mokrego, świeżego śniegu, ale i dwustopniowe mrozy. Eksperci wskazali nawet datę, kiedy powinniśmy spodziewać się listopadowego ataku zimy. Takich wartości na termometrach nie widzieliśmy od dawna! Warto jednak pamiętać, że choć mowa o nieodległym terminie, to przedstawione wyniki są elementem długoterminowej prognozy pogody. 

AFERA DODOWA! (WERSOW X FRIZ, ŚWIĄTECZNA PŁYTA JULII ŻUGAJ, GIBBS ZŁOTY CHŁOPAK, ROBERT LEWANDOWSKI) | Maks on Air

Atak zimy w Polsce. Jest dokładna data

Najnowsze prognozy pogody nie napawają optymizmem. Jak podają redaktorzy serwisu fanipogody.pl, pierwsze opady śniegu mogą pojawiać się na południu kraju już od początku przyszłego tygodnia, 13-14 listopada. Atak zimy w całej Polsce nastąpi jednak nieco później, bo w sobotę 17 listopada. Aktywny niż pochodzenia śródziemnomorskiego może spowodować obfite opady śniegu w tym miesiącu. Modele GFS widzą silną śnieżycę oraz nawet dwustopniowe mrozy.

Modele numeryczne widzą atak zimy w Polsce nie tylko w postaci silnej śnieżycy, jaka nadciągnąć ma z południa. W wyliczeniach modeli coraz śmielej pokazuje się mróz, który w górach może być nawet dwucyfrowy - czytamy na stronie.