Koniec świata - NASA podała datę! Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemi!

2018-07-29 7:52
Koniec świata - NASA podała datę! Asteroida Bennu leci w kierunku Ziemii!
Autor: fot. EAST NEWS/SIPA PRESS

Ile razy był już koniec świata? Ciężko zliczyć, ale tym razem sytuacja wygląda bardzo poważnie! Naukowcy alarmują i informują, że olbrzymia Asteroida jest na kursie kolizyjnym z Ziemią!

Koniec świata - data ujawniona przez NASA! Kiedy jest koniec świata? Wiele razy zapowiadano i pojawiały się informacje, że zagłada ludzkości nadejdzie. Podawano dokładne miesiące, dni, godziny, ale jak widać koniec świata nie nastąpił. Tym razem sytuacja jest poważna, bo o zagrożeniu dla naszej planety nie ostrzegają miłośnicy teorii apokaliptycznych, a naukowcy z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.

Koniec świata - data, co się stanie

Naukowcy z NASA są pewni, że Asteroida Bennu - bo tak się nazywa - leci w kierunku Ziemi z prędkością ok. 100 tys. kilometrów na godzinę. Udało się im obliczyć, że prawdopodobieństwo spotkania z nasza planetą wynosi 1:2700. Uważają, że skała ważąca 60 milionów ton uderzy w Ziemię za 117 lat, czyli w 2135 roku. Szacuje się, że zderzenie spowoduje śmierć większości ludzkości. W przypadku, gdyby asteroida uderzyła w ocean, to świat zostanie zalany wodą. Uspokajamy, że naukowcy zrobią wszystko, by znaleźć sposób na uniknięcie katastrofy. NASA współpracuje już z Narodową Agencją Bezpieczeństwa Jądrowego, by zepchnąć obiekt za pomocą energii atomowej.

Koniec świata - Hawking podał datę, przyczyny, ale też sposób na ocalenie!

Asteroida Bennu - czym jest?

Asteroida Bennu została odkryta 11 września 1999 roku. Jej średnica wynosi ponad 500 m i okrąża słońce w ciągu 1 roku i 71 dni. Nazwa pochodzi od świętego ptaka w mitologii egipskiej, związanym z Atumem, Ra i Ozyrysem. NASA w 2016 roku rozpoczęła misję mającą na celu dokładne zbadanie lecącego kamienia. Specjalistyczna sonda pobierze m.in. próbki gruntu planetoidy Bennu. Na Ziemię mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych lat.

Czekając na koniec świata...

Jednak zanim nastąpi koniec świata warto obejrzeć interesujący film i całkowicie się wyluzować. Usiądź wygodnie w fotelu, włącz darmowy film i ciesz się intrygującym kinem!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze