Artur Boruc - 6 niezapomnianych momentów i wpadek

i

Autor: fot. REPORTER Artur Boruc

Artur Boruc - 6 niezapomnianych momentów i wpadek

2017-11-09 15:40

Artur Boruc kończy karierę. Na ESKA.pl piszemy o 6 niezapomnianych momentach i wpadkach jednego z najlepszych polskich bramkarzy w dziejach.

Artur Boruc przez lata wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych bramkarzy w dziejach. Był nie tylko gwiazdą piłkarskiej reprezentacji Polski ale i wielu doskonałych klubów takich jak Celtic. Teraz piłkarz kończy karierę, a kibice będą wspominać jego najlepsze akcje oraz... wpadki, które często rozśmieszały cały futbolowy świat! 6 niezapomnianych momentów Artura zebraliśmy w tym artykule.

Boruc - ostatni mecz: pożegnaj bramkarza reprezentacji! Kiedy i gdzie? >>

1. Obrona honoru Polaków podczas Mundialu w Niemczech

Wszyscy pamiętamy nasz nieudany występ na Mundialu w Niemczech. Z trzech meczów wygraliśmy tylko jeden (2:1) i nie wyszliśmy z grupy. Na piłkarską reprezentację Polski sypały się wówczas gromy, a jedynym, który uniknął krytyki był właśnie Artur Boruc. Kibice uznali, że dzięki swojemu poświęceniu podczas gry obronił honor Polaków.

2. Artur Boruc gwiazdą Celticu

Do szkockiego Celticu trafił w 2005 roku i od razu stał się gwiazdą klubu. Kibice pokochali polskiego bramkarza za niesamowitą odwagę i nerwy ze stali, dzięki którym bronił nawet najtrudniejsze strzały. Kompilację jego najlepszych bramkarskich akcji możecie obejrzeć poniżej.

3. Borubar czyli słynna wpadka

Ta wpadka dotycząca polskiego bramkarza przeszła do historii! Po meczu Polski z Austrią w 2008 roku dziennikarz zapytał prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który oglądał spotkanie, jaki piłkarz zrobił na nim największe wrażenie. Prezydent przejęzyczył się w nazwisku Boruca i nazwał go... Artur Borubar! Wpadka rozbawiła polaków, a kibice do teraz często nazywają polskiego bramkarza Borubarem :)

4. Artur Boruc wśród najlepszych bramkarzy świata

Tytuł jednego z trzech najlepszych bramkarzy świata polakowi przyznała w 2007 roku włoska La Gazzetta dello Sport. Nic w tym dziwnego, bowiem bramkarskie momenty Artura Boruca zasługiwały na największe uznanie.

Polska - Urugwaj 2017: TRANSMISJA, SKŁAD, GODZINA, SĘDZIA

Autor: brak danych

Polska - Urugwaj 10 listopada 2017 to towarzyskie spotkanie, które rozgrzeje kibiców. Kto zagra od pierwszych minut na Narodowym? Kto sędziuje? Gdzie można oglądać transmisję na żywo? Ściąga dla wszystkich kibiców - na ESKA.pl!

5. Wpadka Boruca w meczu z Irlandią

Oczywiście Artur Boruc zaliczał też wpadki. Najsłynniejszą była ta z meczu z Irlandią w 2009 roku. Polski bramkarz nie trafił wówczas w piłkę, która toczyła się w jego stronę. Boruc długo nie mógł sobie wybaczyć tego błędu.

6.  Boruc stanął w obronie trójki Polaków

Artur Boruc bywał bohaterem nie tylko na boisku. W 2007 polskie i szkockie gazety rozpisywały się o tym jak bramkarz obronił przed chuliganami polkę w ciąży oraz dwójkę jej rodzeństwa. Między innymi za takie momenty będziemy wspominać naszego bramkarza.

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE