Artem Furman

i

Autor: EAST NEWS/Dzien Dobry TVN/TOMASZ URBANEK

Artem Furman - Ukrainiec, który wygrał X Factora. Jak zmienił się przez lata?

2022-03-21 15:58

Artem Furman lata temu wystąpił w programie muzycznym X-Factor i zachwycił widzów. Jego talent został doceniony przez publiczność i udało mu się wygrać. Od tamtej pory minęło dużo czasu, a o Artemie słuch zaginął. Co dzieje się u ukraińskiego wokalisty? Jak wygląda? Postanowiliśmy sprawdzić, co o nim wiadomo.

Artem Furman zapowiadał się na prawdziwe objawienie polskiej sceny muzycznej. Niemal od początku był faworytem programu X Factor razem utalentowaną Martą Bijan. Razem dotarli do samego finału. Marta zajęła drugie miejsce, a Artem sięgnął po główną nagrodę. Zachwyceni nim byli nie tylko jurorzy programu. Widzowie czekali na jego pierwsze piosenki i chcieli chodzić na jego koncerty. Miał także wsparcie wśród mniejszości ukraińskiej. Jego rodacy wierzyli, że uda mu się osiągnąć sukces w Polsce. Niestety, nigdy nie wydał oficjalnego singla i słuch po nim zaginął. Od jego zwycięstwa w popularnym programie TVN-u minęło już prawie 8 lat. Co dzieje się u Artema Furmana?

ZOBACZ TAKŻE: Polak w rumuńskiej edycji programu X Factor. Kim jest Szymon Grzybacz?

Mam Talent - najlepsze występy w historii programu

Artem Furman - co się z nim dzieje?

Choć Artem Furman nie zrobił dużej kariery, po programie X Factor dalej zajmował się muzyką. Nagrywał covery, grał na małych koncertach oraz na ulicach największych miast w Europie. Od dłuższego czasu jest jednak nieobecny w mediach społecznościowych. Ostatnie zdjęcie na Instagramie zamieścił w 2019 roku. Fotografię zamieszczamy niżej.

Sonda
Pamiętasz Artema Furmana z programu X Factor?

X Factor - o czym był program?

Program X Factor uznawany był za następcę Idola oraz inspirację dla twórców The Voice. Format posiadał elementy obu tych programów. Show zaczynało się od etapu castingów. Następnie najlepsi mierzyli się w tak zwanej rundzie boot-camp, gdzie odbywała się pierwsza eliminacja. Ci uczestnicy, którzy przechodzili dalej dzieleni bylina trzy grupy - soliści do 28 roku życia, soliści 28+ oraz zespoły. Każdy z trzech jurorów dostawał pod opiekę jedną grupę. Zabierał swoich podopiecznych do tzn. domu jurorskiego, gdzie wybierał finalistów. Ostatnim etapem były odcinki na żywo, podczas których co tydzień odpadała jedna osoba. W finale był wybierany zwycięzca.