Arktyczna zima w Polsce 2023 naprawdę nadchodzi. Luty NAJZIMNIEJSZY od lat?!

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS Arktyczna zima w Polsce 2023 naprawdę nadchodzi. Luty NAJZIMNIEJSZY od lat?!

Arktyczna zima w Polsce 2023 nadchodzi. Luty najzimniejszy od wielu lat?!

2023-02-04 16:47

Jaki będzie luty 2023? Arktyczna zima w Polsce nabiera tempa i z każdym kolejnym dniem jest coraz mroźniej. Do tego dochodzą solidne opady śniegu, które powodują paraliż na drogach. Wkrótce mamy mieć do czynienia z jeszcze większym uderzeniem mrozów, a eksperci z Europy mówią nawet o najzimniejszym lutym od lat! Jaka będzie pogoda? Prognozy podrzucamy na naszej stronie!

Spis treści

  1. Arktyczna zima w Polsce 2023 - jaki będzie luty?
  2. Arktyczna zima w Polsce 2023 - kiedy i gdzie?
  3. Arktyczna zima w Polsce 2023 - prognoza

Arktyczna zima w Polsce 2023 - jaki będzie luty?

Arktyczna zima w Polsce 2023 naprawdę nadchodzi i meteorolodzy, co do tego nie mają wątpliwości. Pogodowi eksperci z Europy po bardzo ciepłym grudniu i rekordowo łaskawym styczniu uważają, że luty może być najzimniejszym miesiącem od lat. O tym piszą zagraniczne media zajmujące się pogodą. Niemieccy synoptycy z kolei dyskutują, że zima znów nabiera tempa i kilkudniowe mrozy sięgające minus dwudziestu stopni Celsjusza mogą spowodować ponowny wzrost cen surowców na rynku. Szczególnie gazu, którego zużycie spadło, w ostatnich tygodniach, według wstępnych szacunków o 16 procent. Na szczęście zbliżające się wielkimi krokami niskie temperatury nie wywołają kataklizmu ekonomicznego. Na horyzoncie widać już wiosnę, która będzie odczuwalna pod koniec lutego. Do tego czasu trzeba przygotować się na silne mrozy, choć początkowo meteorolodzy zapowiadali 'gorący' luty po ciepłym styczniu. Modele pogodowe pokazują aktualnie zupełnie coś innego.

Arktyczna zima w Polsce 2023 - kiedy i gdzie?

Arktyczna zima 2023 zgodnie z najnowszymi modelami będzie odczuwalna od 3 lutego. Od tego dnia, z każdym kolejnym, zacznie się robić bardzo zimno. Największe uderzenie ma nastąpić między 7 a 13 lutego. Wtedy na termometrach w Warszawie od -5 w dzień do -14 stopni Celsjusza w nocy, w Poznaniu od -4 w dzień do -13 w nocy, Białymstoku od -7 w dzień do -16 w nocy, Zakopanem -8 w dzień do -17 stopni Celsjusza w nocy, czy Krakowie od -6 do -12 w nocy. Mróz zapowiadany jest również w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii oraz Słowacji.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Arktyczna zima w Polsce 2023 - prognoza

Meteorolog z Niemieckiej Służby Meteorologicznej podpowiedział, żeby do długoterminowych prognoz pogody podchodzić z dużym dystansem. Trzeba je traktować poważnie, jednak jednocześnie należy pamiętać o tym, że mogą się one nagle zmienić. Sam osobiście uważa, że nie da się przygotować wiarygodnej prognozy na trzy-cztery tygodnie wcześniej. Mimo to utrzymuje przekonanie o tym, że luty będzie bardzo mroźny z niskimi temperaturami sięgającymi nawet minus dwadzieścia stopni Celsjusza. Mówi się, że winny niskim temperaturom będzie wir polarny. Do tej pory był on stabilny, ale teraz zaczął się przemieszczać z północy półkuli na południe. Oprócz zimnych mas powietrza spodziewane są silne wiatry.

Wersow jest w ciąży? Internauci nie mają wątpliwości i pokazują dowody!

Sonda
Czy wierzysz, że SILNE MROZY powrócą do Polski?
ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE