Arek Kłusowski

i

Autor: Fot. Paweł Mazurkiewicz

Arek Kłusowski i jego dom z papieru. Nowy teledysk z ważnym przesłaniem!

2021-11-03 11:25

Do sieci trafił właśnie Papierowy dom - nowy singiel Arka Kłusowskiego wraz z teledyskiem w reżyserii Miłosza Sakowskiego. Utwór pochodzi z albumu Lumpeks, a w serwisach streamingowych, oprócz standardowej wersji, pojawiło się także wykonanie akustyczne. Sprawdź, co tym razem do przekazania ma ten zdolny artysta.

Arek Kłusowski nie przestaje promować wydanego w maju tego roku albumu Lumpeks, z którego pochodzą hity Antarktyda oraz Idealny Syn. W środę, 3 listopada, do sieci trafił wideoklip zrealizowany do kolejnego singla z krążka - piosenki Papierowy dom. Jak mówi sam artysta, utwór ten to manifest pokazujący, że wchodzimy we własną głowę i często mamy pozamykane pewne ujścia, błądzimy w smole. Mówi o tym, że czasami trzeba spojrzeć poza horyzont, który się kształtuje.

Często żyjemy według schematu i myślimy, że nasze życie zawsze będzie tak wyglądać, a powinniśmy przeżyć je na maksa, wycisnąć jak cytrynę. Papierowy dom pokazuje, że wszystko jest bardzo łatwopalne i ruchome, a jedna sytuacja może wywrócić całe życie do góry nogami. W takim papierowym domu prędzej czy później każdy z nas się znajdzie lub już się znalazł. Ważne, aby ten dom nie spłonął i pozwolił przedrzeć się przez codzienne trudności - dodaje.

Sonda
Lubisz muzykę wokalisty?

Arek Kłusowski zaprasza do papierowego domu

Teledysk do utworu wyreżyserował Miłosz Sakowski, który nie pierwszy raz współpracował z Arkiem. To on odpowiedzialny jest też za klip do Idealnego syna, a Papierowy dom jest jego prequelem. O współpracy z artystą mówi:

Ponieważ klip do poprzedniego singla Arka również robiliśmy razem, pomyślałem, że warto przy teledysku Papierowego domu nawiązać do konwencji z Idealnego syna. Tam klip traktował już o pogodzeniu, dochodzeniu do symbiozy ze swoimi demonami. Papierowy dom uczyniliśmy więc prologiem, w którym bohater jeszcze ucieka, wciąż szuka harmonii i balansu z własnymi alter-ego, które każdy może interpretować inaczej…

Jeśli jeszcze nie widzieliście najnowszego klipu Arka Kłusowskiego, czym prędzej nadrabiajcie zaległości! 

Piosenki, które w 2021 roku kończą 10 lat!