Lewandowscy

Anna Lewandowska zaznała w życiu biedy. Dziś zarabia krocie! Jak wyglądała jej droga na szczyt?

Anna Lewandowska miała trudne dzieciństwo, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało jej się osiągnąć spektakularny sukces. Rozpoznawalność zdobyła jeszcze zanim poznała Roberta Lewandowskiego. Jak wyglądała jej droga do sukcesu?

Spis treści

  1. Anna Lewandowska miała trudne dzieciństwo
  2. Anna Lewandowska i jej osiągnięcia sportowe. Zdobyła aż 38 medali
  3. Anna i Robert Lewandowscy: jak się poznali?

"Co nas nie zabije to nas wzmocni" to chyba ulubione motto Anny Lewandowskiej - sportsmenki, bizneswoman i jednej z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Żona Roberta Lewandowskiego nie miała łatwego startu, ale ciężką pracą udało jej się osiągnąć upragniony cel. "Tego nauczył mnie sport. Tę samą determinację, motywację, konsekwencję przeniosłam z walki na macie w życie codzienne" – pisała na swoim blogu Healthy Plan by Ann w 2018 roku. Z jakimi wyzwaniami mierzyła się Anna Lewandowska w drodze na szczyt?

Anna Lewandowska miała trudne dzieciństwo

Anna Maria Lewandowska (z domu Stachurska) urodziła się 7 września 1988 roku w Łodzi, co oznacza, że ma dziś 34 lata. Żona Roberta Lewandowskiego przyszła na świat w rodzinie filmowców – Maria Stachurska była kostiumografką, a Bogdan Stachurski operatorem filmowym. Ania jako dziecko sporo czasu spędzała na planach filmowych. Chciała pójść w ślady ojca. Mój ojciec chrzestny, Jacek Bławut, powiedział, że przygotuje mnie na łódzką filmówkę. Spotykaliśmy się kilka razy, już nawet teczkę składałam. On w pewnym momencie usiadł naprzeciwko mnie i powiedział: "Po co ci to? To jest bardzo ciężka praca dla kobiety, szczególnie w Polsce”. To był taki moment przełomowy i wybrałam sport. Już wtedy trenowałam karate – powiedziała w podcaście "WojewódzkiKędzierski".

Lewandowska nie lubi wracać do swojego dzieciństwa, ale kilka lat temu szczerze opowiedziała o swojej przeszłości. "Gdy byłam małym dzieckiem, to miałam normalne życie. Tata, mama, dzieci, pieniądze. Było na podstawowe rzeczy, wydatki, rzeczy do szkoły. A potem nie miałam nawet na podręczniki do szkoły. Z dnia na dzień nie mieliśmy pieniędzy. Tak historia rodziny się potoczyła, że zostaliśmy z mamą i zostaliśmy bez środków do życia" – wyznała Anna Lewandowska w programie "W roli głównej" Magdy Mołek.

Kiedy Anna Lewandowska miała 12 lat, jej życie wywróciło się do góry nogami. Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji finansowej zaraz po rozwodzie rodziców. Mama przyszłej gwiazdy karate musiała samodzielnie utrzymać siebie i dwójkę dzieci.

Musiałam zostać kolejną kobietą z charakterem w rodzinie. Miałam 12 lat, gdy tata nas opuścił. Z dnia na dzień ja i brat zostaliśmy tylko z mamą, bez pieniędzy i perspektyw. A zaledwie rok wcześniej przeprowadziliśmy się do nowego domu w Podkowie Leśnej. Tata zgromadził nas wtedy przy stole i zapytał: "Dzieci, czy chcecie, żeby odtąd mamusia była w domu?". Chcieliśmy. Mama zrezygnowała z pracy zawodowej, aby zająć się domem, a wkrótce zostaliśmy sami. Pamiętam taką sytuację, gdy mama rozpłakała się w sklepie na widok pomarańczy, bo nie było nas na nie stać - powiedziała w wywiadzie dla "Twojego Stylu".

Ja kiedyś tych pieniędzy nie miałam. Naprawdę nie miałam. Do tego stopnia nie miałam, że chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas – powiedziała Magdzie Mołek żona Roberta Lewandowskiego.

Anna Lewandowska w programie Magdy Mołek przyznała również, że pierwsze większe pieniądze zdobyła w wieku 18 lat – mowa o stypendium w wysokości 800 zł: "Połowę oddawałam mamie, a połowę miałam dla siebie".

Lewandowska przez wiele lat nosiła w sobie żal do ojca. Wybaczyła mu dopiero po tym, jak poroniła pierwszą ciążę.

Nie chciałabym zbyt dużo mówić o tacie, bo nie chce mu zrobić przykrości. To też kosztuje go wiele emocji. Taki moment przełomowy był wtedy, gdy byłam z bliskimi mi osobami w kościele na mszy o uzdrowienie. Byłam w intencji pomodlenia się, żeby mieć dziecko. Nie wiem, dlaczego, ale z moich ust wypłynęły słowa "tato, wybaczam ci". Wyszłam z kościoła i napisałam to do taty. On mi odpowiedział: "dziękuję, czekałem na to każdego dnia". Półtora miesiąca później byłam w ciąży - wyznała w podcaście "WojewódzkiKędzierski".

Czytaj też: Brat Anny Lewandowskiej rozgrzał serca fanów. Piotr Stachurski ma prawdziwy talent

Rozstanie rodziców było dla Anny Lewandowskiej życiową rewolucją. Trudno było jej zaadaptować się do nowej sytuacji. Ucieczką od problemów okazał się sport, a konkretnie karate. Pasją do sportu i karate zaraził ją Krzysztof Krzywański, który obecnie jest właścicielem ośrodka treningowego, w którym Lewandowska organizuje swoje obozy sportowe.

Anna Lewandowska i jej osiągnięcia sportowe. Zdobyła aż 38 medali

Kim była Anna Lewandowska przed ślubem? Żona Roberta Lewandowskiego ma na swoim koncie niemałe sukcesy sportowe.

Już w wieku 17 lat zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski w kumite indywidualnym. Rok później zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii kadetów, a w 2009 roku złoty medal w kategorii seniorów. Drużynowo zdobyła drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata w kata, oraz złoto w mikście i srebro za występ indywidualny podczas Mistrzostw Europy w 2013 roku. W sumie Anna Lewandowska zdobyła 38 medali.

Anna i Robert Lewandowscy: jak się poznali?

Lewandowscy uchodzą dziś za jedną z najbardziej wpływowych par w przestrzeni publicznej. Początek ich znajomości przypada na okres studiów. Anna i Robert Lewandowscy poznali się w 2009 roku na obozie integracyjnym dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego.

Poznałam go 14 lat temu, miesiąc przed rozpoczęciem studiów, na wyjeździe zapoznawczym. Mieliśmy spotkanie integracyjne. Weszłam na stołówkę, a on przedstawił mi się jako Andrzej - powiedziała Anna Lewandowska w rozmowie z Plotkiem.

Anna Lewandowska ukończyła dwa kierunki studiów. Żona Roberta Lewandowskiego jest dyplomowaną specjalistką ds. żywienia i menedżerką sportu.

Ania i Robert Lewandowscy pobrali się w 2013 roku i od tego czasu prężnie rozwijają swoje kariery i biznesy. Dziś majątek Lewandowskich szacowany jest na 625 milionów złotych. Oboje zgodnie podkreślają, że mają szacunek do pieniądza, ale nie chcą przepraszać za to, że zarabiają, bo wielkie pieniądze nie spadły im z nieba.

Mam na pewno szacunek do pieniądza, bo pamiętam czasy, kiedy mieszkaliśmy z Anią w komunalnym 45-metrowym mieszkaniu na Bielanach. Moim pierwszym autem był Fiat Bravo. Ania jeździła Matizem. Zarabialiśmy wtedy niedużo, starczało na bieżące potrzeby. Potem były coraz większe i większe pieniądze, ale wiemy też jak to jest, kiedy tych pieniędzy po prostu nie ma" — powiedział Robert Lewandowski kilka lat temu w rozmowie z magazynem "Wprost".

Anna Lewandowska choć zaznała w dzieciństwie biedy, to dzięki ciężkiej pracy, uporowi i zaangażowaniu, żyje dziś w luksusie. Razem z Robertem uczy córki, że na wszystko w życiu trzeba sobie zapracować.

Kiedyś zadano mi to pytanie, jak wychowywać dzieci w majętnym domu i zdecydowanie, kiedy zastanawialiśmy się nad tym z mężem, myślę, że my mocno stąpamy po ziemi. Ważne rzeczy, na które sobie pozwalamy, to podróże i spędzanie czasu razem. Wiadomo, że nie będę tutaj ukrywać, że lubię fajnie wyglądać, lubię sobie coś fajnego kupić, pracujemy na to, natomiast to nie jest najważniejsze w naszym życiu. To nie jest najważniejsze, żeby rzeczy materialne były jakimś priorytetem, na pewno nie i na pewno nie jest to ważne u dziewczynek – tłumaczyła Anna Lewandowska w "Mieście kobiet".

W galerii znajdziesz archiwalne zdjęcia Anny Lewandowskiej. Zobacz, jak zmieniła się żona Roberta Lewandowskiego.