Gwiazdy

Anita Sokołowska grała Zuzę w Przyjaciółkach, teraz zachwyca na parkiecie Tańca z Gwiazdami. Co wiemy o aktorce?

2024-04-21 9:46

Anita Sokołowska to znana i ceniona polska aktorka teatralna serialowa i filmowa. Serca widzów zaskarbiła sobie rolą doktor Leny Starskiej w serialu Telewizji Polskiej "Na dobre i na złe". Kiedy w 2023 roku grana przez nią postać Zuzy Markiewicz w serialu "Przyjaciółki" odeszła z powodu choroby nowotworowej, płakała cała Polska. Teraz prezentuje swoje umiejętności w "Tańcu z gwiazdami". Co wiemy o aktorce?

Spis treści

  1. Anita Sokołowska - wiek
  2. Anita Sokołowska - mąż, dzieci
  3. Anita Sokołowska - filmy seriale i programy
  4. Anita Sokołowska - "Taniec z gwiazdami"

Anita Sokołowska postanowiła wyjechać do Łodzi, gdzie ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną. Już podczas studiów otrzymała propozycję roli w telewizyjnej wersji "Trędowatej" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Choć dziś Anitę Sokołowską znamy głównie z ról serialowych, to jej prawdziwą i wielką pasją jest teatr. Debiutowała na scenie Teatru Studyjnego rolą Klary w "Ślubach panieńskich" i przez lata zaangażowana była w wiele teatralnych projektów. Związana była z Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Współczesnym w Warszawie i z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Taniec z gwiazdami - te występy przeszły do historii!

Anita Sokołowska - wiek

Anita Sokołowska 25 stycznia 1976 roku w Lublinie. W tym roku obchodziła swoje 48. urodziny.

Anita Sokołowska - mąż, dzieci

Aktorka była żoną Rafała Malinowskiego. Ich związek nie przetrwał próby czasu i zakończył się rozwodem w 2009 roku. Następnie Sokołowska związała się z Bartoszem Frąckowiakiem, z którym w 2013 r. doczekała się syna, Antoniego.

Anita Sokołowska - filmy seriale i programy

Anita Sokołowska na swoim koncie ma liczne role w filmach fabularnych. Zagrała między innymi matkę Kornela w komedii z 2007 r. "Testosteron", Małgosię, matkę "Ostrej" w amerykańskiej produkcji "Jak zostać gwiazdą", czy Agnieszkę w produkcji "Bez słów". Po swoim debiucie w "Trędowatej" zagrała epizodyczne role między innymi w serialach: "Sfora", "Miodowe lata", "Kasia i Tomek" oraz "Na dobre i na złe". Ogólnopolską rozpoznawalność zdobyła dzięki dołączeniu do obsady ostatniego serialu, w którym w latach 2004–2018 wcielała się w rolę empatycznej doktor Leny Starskiej. Największą popularność przyniosła jej natomiast rola Zuzanna Markiewicz w serialu "Przyjaciółki", w którą wcielała się od początku produkcji, czyli od 2012 roku. Ostatni odcinek z jej udziałem wyemitowany był w 2023 roku. Odejście zmagającej się z nowotworem Zuzy śledziła niemalże cała Polska. Oprócz tego Sokołowska wystąpiła również w kilku programach. Mogliśmy ją oglądać między innymi w roli jurorki w "The Brain. Genialny umysł". Ponadto brała udział w "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".

Anita Sokołowska - "Taniec z gwiazdami"

Sokołowska dołączyła także do 27. edycji popularnego tanecznego show "Taniec z gwiazdami", w którym swoje taneczne umiejętności szlifuje pod bacznym okiem zdobywcy tytułu Mistrza Europy i v-ce Mistrza Świata w tańcach standardowych oraz Show Dance - Jacka Jeschke. Jej umiejętności zostały wysoko ocenione nie tylko przez widzów, ale również jurorów, którzy regularnie przyznają parze wysokie noty. Anita Sokołowska awansowała do ćwierćfinału "Tańca z gwiazdami", a wielu twierdzi, iż aktorka jest czarnym koniem show Polsatu. Myślicie, że ma szansę sięgnąć po Kryształową Kulę?