AniKa Dąbrowska

i

Autor: AKPA // YouTube AniKi Dąbrowskiej

AniKa Dąbrowska MOCNO podsumowuje przeszłość. Nie zawsze było kolorowo!

2023-02-03 13:06

Zwyciężczyni 2. edycji The Voice Kids, AniKa Dąbrowska, powraca. Chociaż przez ostatni rok było o niej cicho, wokalistka ani przez moment nie przestała śpiewać i tworzyć. W dniu swoich 18. urodzin wokalistka zaprezentowała fanom nowy singiel, w którym podsumowuje swoje niedorosłe życie. Toast (za miłość) to bardzo mocny, ale optymistyczny utwór.

AniKa Dąbrowska - nowa piosenka wielkim zaskoczeniem. Młoda piosenkarka, podobnie do Roksany Węgiel, postanowiła świętować wkroczenie w dorosłość, robiąc sobie prezent w postaci nowego singla, który zapowiada jej trzeci, znacznie dojrzalszy od poprzedników album studyjny. Po wydaniu krążka Póki co można było odnieść wrażenie, że zwyciężczyni II edycji The Voice Kids usunęła się w cień. Jak dziś przekonuje pełnoletnia już artystka, w pewnym sensie tak było. AniKa wykorzystała czas odpoczynku na nagrywanie i gromadzenie materiału, który złoży się na jej kolejne dzieło muzyczne. Pierwszy przedsmak, Toast (za miłość), ukazał się 3 lutego i jest dowodem na to, że Ania rzeczywiście ma do zaprezentowania znacznie więcej, niż proste i wpadające w ucho numery. W najnowszym kawałku piosenkarka rozlicza się z przeszłością.

Ten wspomniany wcześniej symboliczny „toast za to, co mnie wyniszczyło”, zdradzając tekst utworu, ma być podkreśleniem tego, że w moim odczuciu powinniśmy świętować nie tylko sukcesy, ale wszystkie nasze doświadczenia, całe nasze życie. Po to je mamy, by go doświadczać i się nim cieszyć, tak jak tylko możemy - wyjaśnia.

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

AniKa Dąbrowska - nowa piosenka

To zdecydowanie jeden z największych muzycznych powrotów tego roku! AniKa Dąbrowska wie, czego chce i prezentuje nowy utwór, który mocno odbiega od tych, jakie znalazły się na jej dwóch poprzednich krążkach. Wydany w dniu 18. urodzin artystki Toast (za miłość) może stać się jej największym w karierze hitem. Do piosenki zrealizowany został teledysk we współpracy z LOFT 2.2.5. Wideoklip w swojej dosłowności ukazuje to, co pokazywać powinien – radość życia, zabawę, beztroskę i bardzo różne sytuacje z życia młodej dojrzewającej kobiety. W roli ukochanego 18-latki wystąpił znany z Top Model Maciej Skiba.

AniKa Dąbrowska - nowa płyta

Z tego, co widzimy na profilach społecznościowych Ani, możemy się domyślać, że jej nowy materiał będzie świadomym i przemyślanym oświadczeniem artystycznym, którym chciałaby wyznaczyć kierunek swojej dorosłej i niezależnej kariery. AniKa na nowym albumie nie tylko chce odkryć przed odbiorcą swoje emocje, ale także pokazać odwagę i jej dojrzewającą kobiecą siłę. Z nową melodią wychodzi naprzeciw tematom swoich granic i praw w najbliższych relacjach. Temu przekazowi towarzyszy szereg działań społeczno-świadomościowych, takich jak np. program „Dotykam-Wygrywam”. To kampania mająca na celu promowanie regularnego samobadania piersi i budowania świadomości na temat raka piersi. Wokalistka została w roku 2022/2023 ambasadorką programu. Artystka, która sama przez całe życie mierzy się ze śmiertelną chorobą, jaką jest mukowiscydoza, jak mantrę powtarza, że za cel stawia sobie wykorzystanie tego, że jest osobą publiczną, obserwowaną przez setki tysięcy młodych osób.

Mam nadzieję, że mój udział w akcjach i kampaniach, które są bliskie nie tylko mi, ale tak naprawdę każdemu człowiekowi, pozwoli na dotarcie do tego młodego odbiorcy, moich koleżanek i kolegów - mówi.

Data premiery nowej płyty AniKi Dąbrowskiej nie jest jeszcze znana.

Sonda
Czekasz na nowości od AniKi Dąbrowskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE