Ania Dąbrowska - nowa piosenka Z tobą nie umiem wygrywać i nowa płyta!

i

Autor: fot. YouTube/AniaDabrowskaVEVO screen z filmu na YouTube Ania Dabrowska - Z Toba Nie Umiem Wygrac (Audio)

Ania Dąbrowska - nowa piosenka Z tobą nie umiem wygrywać i nowa płyta!

2017-10-11 18:17

Ania Dąbrowska od kilku dni zwodzi swoich fanów kolejnymi porcjami niespodzianek. Już dziś możemy odkryć przed Wami wszystkie karty! Artystka zapowiada nowe, wyjątkowe wydawnictwo i prezentuje zupełnie nowy singiel!

Ania Dąbrowska po rewelacyjnie przyjętym albumie Dla naiwnych marzycieli przygotowała dla swoich fanów coś specjalnego! Płytę The Best Of, o której więcej dowiecie się na ESKA.pl. Najnowszy pełnowymiarowy materiał autorki hitu Nieprawda w sklepach pojawi się już 10 listopada! Album ukaże się również na podwójnym winylu już 24 listopada! 

Ania Dąbrowska - nowa piosenka Z tobą nie umiem wygrywać

Płytę The Best Of promuje najnowszy singiel Ani Dąbrowskiej zatytułowany Z tobą nie umiem wygrać. Jest to zupełnie nowy, nigdzie wcześniej niepublikowany utwór! Taneczny i wpadający w ucho już od pierwszych dźwięków!

 

Ania Dąbrowska - The Best Off

Płyta The Best Of - Ani Dąbrowskiej, zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu artystki. Listę utworów na The Best Of otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro = akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z Kilku historii na ten sam temat, nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. (Nigdy więcej nie tańcz ze mną), raz w epokę disco (W spodniach czy w sukience) utwory z jej trzeciego albumu, a także Bang Bang z albumu Ania Movie z filmowymi piosenkami.

Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu - bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej Bawię się świetnie oraz przebojowej, podwójnie platynowej Dla naiwnych marzycieli. Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy Porady na zdrady (Dreszcze) oraz Nieprawda w remikie Gromeego!

 

Każdy z sześciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną, potwierdzając jej niezwykłe wyczucie uniwersalnie przebojowych melodii, trafiających do serc wymagających słuchaczy, które w tak niepodrabialny sposób ze szczyptą melancholii śpiewa swoim ciepłym, pastelowym głosem. Uznanie dla jej talentu wyraża cała branża muzyczna - Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk. Nigdy jednak nie goniła na siłę za trendami i przebojami, konsekwentnie idąc własną drogą. Wiele razy potrafiła wymyślić na nowo swoją muzykę, podejmując odważne decyzje. Gdy ostatnio wymieniła współpracowników i dokonała ryzykownej, stylistycznej wolty, nikt nie miał wątpliwości, że jest u steru i wciąż odciska w piosenkach swoje własne emocje oraz rozległe inspiracje.

Wydana w ubiegłym roku płyta Dla naiwnych marzycieli, nagrodzona została Fryderykiem za najlepszy album pop, a pochodzący z niej singiel W głowie zdominował radiowe playlisty. Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. Porady na zdrady (Dreszcze) to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego Tego chciałam. Płyta ukaże się na CD oraz limitowanym, podwójnym winylu, który powinien znaleźć się w kolekcji każdego miłośnika polskiej muzyki. Premiera już 10 listopada.

Ania Dąbrowska - piosenki na The Best Off

Na płycie The Best Off znajdziemy 15 utworów:

 1. Z Tobą nie umiem wygrać
 2. W głowie
 3. Tego chciałam
 4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną
 5. W spodniach czy w sukience
 6. Trudno mi się przyznać
 7. Nieprawda
 8. Bawię się świetnie
 9. Nigdy nie mów nigdy
 10. Charlie, Charlie
 11. Czekam...
 12. Wiosna
 13. Bang Bang
 14. Porady na zdrady [Dreszcze]
 15. Nieprawda (Gromee Remix)