Andrzejki 2020 - DATA: kiedy wypadają i jaka jest tradycja wieczoru wróżb w Polsce?

andrzejki
Autor: East News / LECH GAWUC/REPORTER

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami! Kiedy wypadają w tym roku i jak wygląda tradycja wieczoru wróżb w Polsce? Najlepsze wróżby oraz dokładna data nadchodzącego święta czeka na was poniżej na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Andrzejki 2020 - kiedy w Polsce?
  2. Andrzejki 2020 - najpopularniejsze wróżby 
  3. Andrzejki 2020 - lanie wosku
  4. Andrzejki 2020 - ustawianie butów jeden za drugim
  5. Andrzejki 2020 - skórka jabłka 

Andrzejki 2020, czyli popularny, tradycyjny wieczór wróżb zbliża się wielkimi krokami! Choć początkowo wróżby andrzejkowe były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla kobiet poszukujących męża, dzisiaj jest to popularne święto dla wszystkich osób, które lubią magię i oryginalne nietypowe wróżby. Kiedyś wierzono, że święty Andrzej jest patronem kobiet chcących zmienić swój stan cywilny. Najpopularniejszą wróżbą w Andrzejki w tamtych czasach było przepowiadanie imienia przyszłego małżonka, teraz jednak Andrzejkowy wieczór jest po prostu pretekstem do poznania przyszłości w szerszym aspekcie, niż tylko miłość. Kiedy wypadają Andrzejki w 2020 roku i jaka jest tradycja wróżb w Polsce? Już pod koniec listopada bieżącego roku każdy będzie mógł wziąć udział we wróżbach odkrywających przyszłość, ponieważ Andrzejki przypadają na niedzielę, 29 listopada 2020. Święto to poza wróżbami jest także idealną okazją do zabawy przed zbliżającym się adwentem, podczas którego odbywa się wiele hucznych imprez. Andrzejki 2020 już o krok, a więc zobaczcie listę z najpopularniejszymi wróżbami w Polsce.

Andrzejki 2020 - kiedy w Polsce?

Andrzejki 2020 wypadają w nocy z niedzieli 29 listopada na poniedziałek 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja.

Andrzejki 2020 - najpopularniejsze wróżby 

Andrzejkowa noc nie istniałaby bez popularnych wróżb! Kilka z nich znajdziecie poniżej.

Andrzejki 2020 - lanie wosku

To jedna z najbardziej znanych tradycji w Andrzejki. Roztopiony wosk należy przelać przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą. Kształt odlanego wosku jest opisem naszych przyszłych losów.

Andrzejki 2020 - ustawianie butów jeden za drugim

Ustawianie butów jeden za drugim w kierunku drzwi wejściowych to również popularna wróżba w noc Andrzejkową. Należy w niej ustawiać buty jeden za drugim w kierunku drzwi i osoba, której opowie pierwsze przekroczę próg, weźmie ślub najbliższym roku.

Andrzejki 2020 - skórka jabłka 

Aby wróżyć ze skórki jabłka należy obrać je w ten sposób, aby obierka była jak najdłuższa. Następnie przerzucić ją przez lewe ramię i zobaczyć na kształt, jakiej litery się ona ułożyła. Literka ta będzie pierwszą literę imienia przyszłego męża lub żony.

Lampion z dyni na Halloween
Najnowsze