Andrzejki 2017 wróżby. Najlepsze pomysły na listopadowe czary

i

Autor: Fot. East News Wróżby na Andrzejki 2017. Najciekawsze propozycje!

Andrzejki 2017 wróżby. Najlepsze pomysły na listopadowe czary

2017-11-29 16:52

Andrzejki 2017 już 29 listopada. W wigilie świętego Andrzeja zgodnie z obyczajem najlepiej spotkać się w gronie przyjaciół i powróżyć.

Andrzejki 2017 obchodzimy w wigilię imienin Andrzeja czyli 29 listopada. Jak dowiedzieć się czy za rok będziemy wychodzić za mąż? Może ukochany jest tuż za progiem? Jest na to kilka prostych sposobów. Wystarczy zaprosić koleżanki i wspólnie urządzić andrzejkowy wieczór. W zabawie uczestniczyć mogą też Panowie. W ich przypadku jednak wróżby mogą się nie sprawdzić. Męskim odpowiednikiem Andrzejek są Katarzynki. Na ESKA.pl podpowiadamy jakie zabawy przygotować na wieczór. 

Wróżby - lanie z wosku

Do najbardziej popularnych wróżb należy oczywiście lanie wosku. Przygotować powinniśmy klucz, miskę z wodą i świecę. Przez klucz przelewamy stopiony wosk. Następnie interpretujemy wzór. Symbole mogą być bardzo różne. W internecie znajdziemy sposoby na ich zrozumienie. Wiele jednak zależy od naszej wyobraźni. 

Wróżba - kubeczki

Pod kubeczki chowamy krzyżyk, pieniążek, obrączkę i laleczkę. W zależności od tego co wylosujemy taki czeka nas los. Krzyżyk - zostaniesz zakonnicą, laleczka - dziecko, obrączka - ślub, pieniążek - bogactwo. 

Andrzejki - zabawy dla dzieci i dla dorosłych [TOP 10]

Autor: brak danych

  Andrzejki - zabawy dla dzieci i dla dorosłych to obowiązkowy punkt programu tego dnia wróżb. Na Instagramie można znaleźć wiele pomysłów, które sprawdzą się zarówno na imprezach dla najmłodszych oraz podczas domówek organizowanych przez dorosły

 

Wróżba - obieranie jabłka

Jak na imię będzie miał nasz przyszły mąż? Jeśli rzucimy za siebie skórkę obranego przez nas jabłka poznamy jego inicjał. Pamiętajcie by wybierać najdłuższą ze skórek. Każda z biorących udział osób musi obrać owoc samodzielnie. 

Wróżba - Buty

Zabawa jest bardzo prosta. Muszą wziąć w niej udział minimum trzy dziewczyny. Buty ustawiamy od okna kolejno jeden za drugim. Właścicielka tego, który jako pierwszy przekroczy próg może spodziewać się, iż pierwsza wyjdzie za mąż.