Andrzej Fonfara - koniec kariery, zarobki, Instagram, żona, Twitter

2019-02-13 17:06 k.w.

Andrzej Fonfara to polski bokser i były mistrz świata IBO w wadze półciężkiej. Swoją pierwszą walkę na zawodowym ringu stoczył 3 czerwca 2006 roku w Ostrołęce. Pokonał wówczas Mirosława Kubika. Czego jeszcze nie wiecie o bokserze? Zebraliśmy najważniejsze informacje o Andrzeju Fonfarze, które was interesują i publikujemy je już teraz na ESKA.pl

Andrzej Fonfara - koniec kariery, zarobki, Instagram, żona, Twitter - to tematy, które was najbardziej interesują. Andrzej Fonfara urodził się 4 listopada 1987 roku w Białobrzegach. W swojej zawodowej karierze bokser stoczył 36 walk. Aż 30 z nich wygrał, w tym 18 przez nokaut. Czego jeszcze nie wiecie o sportowcu? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje o bokserze. Sprawdźcie je już teraz na ESKA.pl

Przeczytaj także: FAME MMA 3: Marta Linkiewicz - Esmeralda Godlewska. Walka potwierdzona?

Zobacz: FAME MMA 3 - WALKI, ZAWODNICY, KARTA WALK. Kto walczy na Fame MMA 3?

Andrzej Fonfara - koniec kariery

13 lutego Andrzej Fonfara zakończył swoją sportową karierę. Kibice byli bardzo zaskoczeni, ponieważ jeszcze jakiś czas temu bokser zapowiadał walkę z Edwinem Rodriguezem, która miała odbyć się 9 marca. Bokser ogłosił zakończenie kariery poprzez Facebooka:

Andrzej Fonfara - zarobki

Pierwszym ogromnym zastrzykiem finansowym Fonfary był ten, po walce z Adonisonem Stevensonem. Bokser zarobił wówczas ponad milion złotych. Spora sumkę zarobił również po wygranej walce z Julio Cesarem Chavezem Jr - ok 1.3 mln złotych oraz po pojedynku z Nathanem Cleverlym - 1.5 mln zł. To oczywiście nie jest wszystko, co zarobił Fonfara, ale po wymienionych kwotach można się domyślać, że jego konto do małych nie należy.

Andrzej Fonfara - Instagram

Boksera możecie obserwować na Instagramie pod nickiem @andrzejfonfara. Dzieli się na nim zdjęciami przede wszystkim z życia zawodowego, ale znajdziecie tam również fotki z żoną i synkiem.

Andrzej Fonfara - żona

Bokser od kilku lat jest w związku małżeńskim z Justyną - swoją wieloletnią partnerką, z którą poznał się pod koniec 2006 roku w USA. Para ma synka Leonarda.

Andrzej Fonfara- Twitter

Boksera możecie również obserwować na Twitterze - @andrzej_fonfara.

Najnowsze