Amoniak: co to za substancja? Czy jest legalny?

2018-07-10 15:00
Amoniak: co to za substancja. Czy jest legalny?
Autor: Fot. East News / Marianna OSKO Wacik kosmetyczny

Czy amoniak jest substancją legalną i może być stosowany przez zawodników podczas rozgrywek sportowych? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Mundial 2018 obfituje w emocjonujące zdarzenia. Nie zabrakło niestety również przykrych incydentów. Jednym z nich jest z pewnością posądzenie od doping reprezentacji Rosji. Zarzutom zaprzeczył lekarz drużyny Eduard Biezugłow. Przyznał on jednak, że piłkarze przed dwoma ostatnimi meczami wdychali amoniak. Zdania odnośnie tego, czy jest to dozwolone są bardzo podzielone.

Najprzystojniejsi piłkarze Mundialu 2018! GŁOSOWANIE

Amoniak - jak działa? 

Woda amoniakalna stosowana jest od lat jako jeden ze składników tak zwanych soli trzeźwiących. Ma ona działanie pobudzające, a dostaje się poprzez węch bezpośrednio do płuc. Poprawia niemal natychmiast wydajność organizmu. 

Amoniak - czy jest dozwolony? 

Amoniak jest substancją dozwoloną, którą możemy kupić nawet w aptece. Jednocześnie niepodważalny jest fakt jego wpływu na organizm. Niektórzy uważają, że powinno się uznać go za doping, a sprawa budzi spore kontrowersje. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze