Alicja Szemplińska

i

Autor: AKPA Alicja Szemplińska pojedzie na Eurowizję 2023?

Alicja Szemplińska ponownie na Eurowizji? Potwierdziła udział w preselekcjach!

2023-02-15 14:11

Alicja Szemplińska w 2020 roku miała spełnić swoje wielkie marzenie i reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety pandemia koronawirusa zrujnowała jej plany. Od tamtej pory wiele osób czekało na jej ponowny udział. Po trzech latach piosenkarka powraca do preselekcji z nową piosenką.

Alicja Szemplińska była objawieniem programu The Voice of Poland. Wygrała 10. edycję, a później została okrzyknięta odkryciem polskiej muzyki. Wiele osób porównywało ją do Edyty Górniak i szybko pojawiły się opinie, że młoda piosenkarka powinna reprezentować Polskę na Eurowizji. Tak też się stało. Alicja miała pojechać na Eurowizję 2020 z monumentalną balladą pod tytułem Empires. Wszystkie plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Ostatecznie konkurs został odwołany. Rok później wiele osób spodziewało się wewnętrznego wyboru Szemplińskiej, ale TVP postawiło na Rafała Brzozowskiego. Teraz Alicja wreszcie będzie miała szansę stanąć na eurowizyjnej scenie.

Jann - kim jest sensacyjne odkrycie polskiej muzyki? To on może reprezentować Polskę na Eurowizji 2023!

Alicja śpiewa hit PUSTO w ESKA Live

Alicja pojedzie na Eurowizję 2023?

Alicja Szemplińska oficjalnie została uczestniczką preselekcji do Eurowizji 2023. Weźmie udział z piosenką New Home, której premiera już wkrótce. O wyjazd do Liverpoolu zawalczy między innymi z Jannem, Dominikiem Dudkiem, Nataszą Urbańską, Blanką i Kubą Szmajkowskim. Informacje o finałowym koncercie znajdziecie TUTAJ.

Sonda
Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2023?

Eurowizja 2023 - kiedy i gdzie?

Europejska Unia Nadawców poinformowała, że półfinały Eurowizji 2023 odbędą się 9 i 11 maja. Finał obejrzymy 13 maja. Tegoroczna edycja największego konkursu muzycznego na świecie zostanie zorganizowana w Liverpoolu. Imprezę gościć będzie hala widowiskowo-sportowa Liverpool Arena. Wielka Brytania zorganizuje Eurowizję w zastępstwie za Ukrainę, która wygrała w 2022 roku.