Alicja Szemplińska - piosenka na Eurowizję 2023. O czym śpiewa w utworze New Home?

i

Autor: Universal Music

Alicja Szemplińska - piosenka na Eurowizję 2023. O czym śpiewa w utworze New Home?

2023-02-24 16:03

W Internecie zawrzało, gdy 15 lutego okazało się, że Alicja Szemplińska zdecydowała się ponownie startować w preselekcjach do Eurowizji. Artystka już raz została wybrana na reprezentantkę Polski w 2020 roku, jednak konkurs nie odbył się ze względu na ograniczenia związane z wybuchem pandemii.

Koncert "Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję" będzie transmitowany o 17:30 na antenie TVP1. O wynikach preselekcji 26 lutego zdecydują jurorzy i telewidzowie. Głos na ​Alicję można oddać wysyłając sms o treści 5 na numer 7350. “New home” to emocjonalna ballada, która zainspirowana została opowieściami osób wyrwanych z różnych powodów ze swoich domów i codzienności, zmuszonych do odnalezienia się w nowej dla siebie rzeczywistości.

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Piosenki na pierwszy taniec. Nowoczesne hity, które można zagrać na weselu

Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego doświadczyli lub po prostu rozumieją te emocje, mogli utożsamić się z piosenką. Aby odnaleźli w niej swój głos - wyznała wokalistka.

Jeszcze przed premierą na kanale YouTube Alicji pojawiło się ponad 200 komentarzy od osób czekających na piosenkę, zarówno z Polski jak i z zagranicy: "Dajcie już tą premierę, nie mogę się doczekać by posłuchać cudownego głosu Alicji"; "Can't wait for this masterpiece!!"

Ariana Grande powróciła do muzyki u boku The Weeknda. Ich nowa piosenka to murowany hit!

Teledysk jest zupełnie inny niż te, które dotychczas wypuszczałam. Stworzyliśmy wideo portrety obrazujące jedną emocję, wspólną dla wszystkich bohaterów i ich historii, które chcę Wam opowiedzieć. Zrobiliśmy klip z moim przyjaciółmi, arthousowo, minimalistycznie. Chcemy całkowicie skupić się na tej emocji – dodaje Alicja.