Alicja Szemplińska JEDZIE na Eurowizję! Polska osiągnie historyczny sukces?

2020-02-24 14:54
Alicja Szemplińska
Autor: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej imprezy, tym większe emocje. Poznaliśmy już kilku reprezentantów państw, którzy powalczą o wygraną w konkursie. Niewiadomą pozostawał jednak polski reprezentant, który w tym roku został wyłoniony spośród finalistów programu Szansa na sukces. Eurowizja 2020. 23 lutego 2020 podczas finału show dowiedzieliśmy się, że to Alicja Szemplińska wygrała bilet do Rotterdamu! Czy z jej pomocą Polska osiągnie historyczny sukces?

Alicja Szemplińska JEDZIE na Eurowizję! Polska osiągnie historyczny sukces? Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku, Polska dołączyła jednak do rywalizacji dopiero w 1994 roku. Pierwszą polską reprezentantką była Edyta Górniak, która oczarowała wszystkich swoim głosem i wykonaniem piosenki To nie ja. Artystka zajęła wówczas wysokie, drugie miejsce. Dotychczas żadnemu polskiemu reprezentantowi nie udało się pobić tego wyniku. Na przestrzeni lat, w Eurowizji udział wzięli między innymi Kasia Moś, Michał Szpak, Gromee, Donatan i Cleo, Justyna Steczkowska, Piasek oraz Ich Troje. W tym roku, reprezentant Polski został wyłoniony spośród finalistów specjalnej edycji programu Szansa na Sukces. Wiemy już, że do Rotterdamu pojedzie Alicja Szemplińska – charyzmatyczna i piekielnie zdolna zwyciężczyni dziesiątej edycji The Voice of Poland. Jej głos z pewnością oczaruje europejską publiczność. Czy dzięki niej Polska pierwszy raz wygra Konkurs Piosenki Eurowizji?

Alicja Szemplińska JEDZIE na Eurowizję!

Alicja Szemplińska to młoda wokalistka, która skradła serca telewidzów w programie The Voice of Poland. Podopieczna Tomsona i Barona z łatwością dotarła do finału, w którym zwyciężyła. Jej kariera nabrała wówczas zawrotnego tempa. Zaledwie kilka miesięcy po wygranej, artystka wzięła udział w specjalnej edycji Szansy na Sukces. To właśnie spośród finalistów tego programu miał został wyłoniony polski reprezentant na Eurowizji 2020. Po raz kolejny najlepsza okazała się Alicja i to właśnie ona pojedzie do Rotterdamu, gdzie będzie nas reprezentować. Widzowie są zachwyceni i uważają, że Polska ma szansę na pierwszą w historii wygraną w konkursie. Czy nietuzinkowy głos Alicji zachwyci europejską publiczność? O tym przekonamy się już 14 maja 2020 roku, podczas drugiego półfinału Eurowizji 2020. 

Alicja Szemplińska w drugim półfinale Eurowizji, 14 maja, zaśpiewa utwór zatytułowany Empires:

Alicja Szemplińska jedzie na Eurowizję 2020!
Najnowsze