Alicja Janosz

i

Autor: AKPA

Alicja Janosz wygrała Idola i... zniknęła. Tak dziś wygląda zwyciężczyni show!

2022-11-24 15:38

Programy typu talent-show okazały się być trampoliną do sławy dla wielu artystów. Nie wszyscy wykorzystali jednak daną im przez widzów szansę i niedługo po zakończeniu przygody z telewizją zniknęli. Osobą, o której często mówi się w kategoriach zmarnowanego potencjału, jest zwyciężczyni I edycji Idola Alicja Janosz. Czy aby na pewno właściwie?

Alicja Janosz na stałe zapisała się na kartach historii polskiej popkultury, wygrywając pierwszą edycję legendarnego już programu Idol, w którym zmagania uczestników oceniali między innymi Elżbieta Zapendowska i Kuba Wojewódzki. W 2002 roku show cieszyło się niesłychaną popularnością, gromadząc przed telewizorami prawie trzy miliony widzów. Zaledwie 17-letnia wokalistka z Pszczyny skradła ich serca nie tylko swoim talentem muzycznym, ale także wdziękiem. Alicja Janosz przechodziła przez kolejne odcinki Idola jak burza, ostatecznie wygrywając m.in. z Eweliną Flintą i Szymonem Wydrą. I choć mogłoby się wydawać, że Alicja Janosz zrobi spektakularną karierę, tak się ostatecznie nie stało. Debiutancki singiel artystki zatytułowany Zbudziłam się przeszedł do historii za sprawą wersu o jajecznicy, a przemiana w Alex nie sprawiła, że jej kariera muzyczna nabrała rozpędu. Po latach Alicja Janosz wyznała, że świeżo po wygraniu Idola nie miała zbyt wiele do powiedzenia w kwestii prowadzenia swojej ścieżki zawodowej. Dziś dalej nagrywa i to muzykę, która gra jej w duszy.

To on prowadził Hugo! Piotr Galus zmienił się nie do poznania

Julia Żugaj vs. HITY 2000

Alicja Janosz dzisiaj

Chociaż zwyciężczyni I edycji Idola nie wylansowała wielkiego hitu, cały czas jest aktywna zawodowo i ma grono oddanych fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne efekty jej prac w studiu nagraniowym. Już 1 grudnia wokalistka zaprezentuje swój najnowszy singiel zatytułowany Tetris. Na oficjalnym kanale Alicji Janosz na YouTubie znajdziecie już odliczanie do jego premiery. 

W 2020 roku Alicja Janosz wydała płytę z piosenkami... dla dzieci. Album Alicja Janosz Dzieciom spotkał się z doskonałym przyjęciem branży fonograficznej.

Sonda
Oglądałeś/aś pierwszą edycję "Idola"?