Albert Cerny - nowa piosenka HITEM Eurowizji 2020? Artysta nie wystąpi sam!

2020-02-18 13:36 MK
Albert Cerny
Autor: AP/Associated Press/East News

Już tylko dni dzielą nas od poznania imienia i nazwiska reprezentanta naszego kraju na Eurowizji 2020, której gospodarzem w tym roku będzie miasto Rotterdam. Jedną z osób, które w finałowym odcinku zawalczą o możliwość zaprezentowania się na eurowizyjnej scenie, jest Alber Cerny. Na ESKA.pl dowiecie się, jaki utwór przygotował artysta z Czech. Sprawdzajcie koniecznie!

Eurowizja 2020 - Albert Cerny to ostatni z finalistów, których zobaczymy w wielkim finale programu Szansa na Sukces. Po ogromnym sukcesie Viki Gabor na Eurowizji Junior, która po raz pierwszy odbyła się w Polsce w listopadzie zeszłego roku, Telewizja Polska podjęła decyzję o wyłonieniu polskiego reprezentanta w legendarnym show muzycznym. W każdym z trzech odcinków, widzowie mogli zobaczyć siedmiu uczestników, o których losie decydowało jury: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee. Odcinek poświęcony zespołowi ABBA wygrała Kasia Dereń, ten dedykowany eurowizyjnym hitom Alicja Szemplińska, natomiast trzeci, gdzie tematem przewodnim była grupa The Beatles - Albert Cerny.

Albert Cerny to 31-wokalista z Czech, który ukończył polską szkołę podstawową i miał już okazję brać udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wraz ze swoim zespołem Lake Malawi, wokalista walczył o zwycięstwo w Izraelu z piosenką Friend Of A Friend. Dzięki głosom jury oraz publiczności, grupa uplasowała się na wysokiej, jedenastej pozycji, a ich eurowizyjna propozycja cieszyła się sporym sukcesem na świecie. Zapewne wielu fanów Eurowizji zastanawia się, co Albert Cerny przygotował w tym roku oraz czy na eurowizyjnej scenie wystąpi sam. Szczegóły poniżej!

Albert Cerny - Szansa na sukces

W rozmowie z serwisem eurowizja.org, Albert Cerny zdradził szczegóły dotyczące jego eurowizyjnych planów. Otóż, jak się okazuje, wokalista nie zamierza wystąpić w konkursie jako solista, a ponownie ze swoim zespołem Lake Malawi! Co więcej, Albert zdradził też, że ma już gotową piosenkę, którą polska publiczność po raz pierwszy usłyszy w finałowym odcinku Szansy na sukces, 23 lutego 2020 roku. - Zaśpiewam najnowszy singiel Lake Malawi. Piosenka jest wesoła i melodyczna. Tak naprawdę powstała tuż po powrocie z Eurowizji w zeszłym roku - wyznał.

Najnowsze