Ala Tracz śpiewa piosenkę Edyty Górniak. Tym występem wygrała konkurs w Bułgarii!

Ala Tracz
Autor: WBF Ala Tracz

Mimo bardzo młodego wieku, Ala Tracz jest dziś jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek. Już niebawem dziesięciolatka zawalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo dla Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Mało kto wie o tym, że Ala ma już na swoim koncie sukcesy na arenie międzynarodowej. Na ESKA.pl przypominamy jeden z jej pierwszych występów, kiedy to wygrała konkurs talentów w Bułgarii. Już wtedy miała to coś!

Ala Tracz - cover piosenki Edyty Górniak w wykonaniu tegorocznej reprezentantki Polski na Eurowizji Junior na pewno was rozczuli. Zanim finalistka trzeciej edycji The Voice Kids pojawiła się na castingu do popularnego programu, próbowała swoich sił w wielu konkursach talentów. Jak się okazuje, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Zdecydowaną większość z nich wygrywała, tak jak ten w Bułgarii, gdzie zaśpiewała wielki hit Edyty Górniak z 1994 roku - To nie ja. To właśnie ten kawałek muzyczny zapewnił jurorce 11. edycji The Voice of Poland wysokie, drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji. Ali zapewnił natomiast zwycięstwo w konkursie Uśmiechy Morza, który odbywał się w bułgarskim mieście Bałczik.

Mimo bardzo młodego wieku, Ala Tracz czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Zawsze przygotowana, zachwycająca swoim talentem wokalistka już teraz typowana jest na faworytkę Eurowizji Junior 2020. Czy dzięki niej ponownie zwyciężymy? To się okaże 29 listopada! Tymczasem zobaczcie, jak Ala Tracz zachwycała głosem już ponad dwa lata temu.

Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!

Ala Tracz w piosence Edyty Górniak

Utwór To nie ja jest jedną z najbardziej znaczących kompozycji w historii polskiej muzyki, a zarazem jedną z najtrudniejszych. Zaśpiewanie piosenki wymaga nie lada przygotowań i umiejętności panowania nad swoim głosem. Ala Tracz poradziła sobie z tym zadaniem doskonale, czego dowodem jest zajęcie przez nią pierwszego miejsca w konkursie Uśmiechy Morza w Bułgarii. Mając na koncie takie sukcesy, Ala Tracz powinna być spokojna o powodzenie na Eurowizji Junior.

Najnowsze