Gwiazdy

Ala i Tola z Blog 27 kilkanaście lat temu skradły serca polskich nastolatków! Jak zmieniły się zbuntowane dziewczyny?

Ala Boratyn i Tola Szlagowska z zespołu Blog 27 zapoczątkowały w Polsce styl Emo. Nastolatki zrobiły zawrotna, choć krótką karierę, a ich piosenki uwielbiali nie tylko młodzi ludzie w Polsce, ale także w innych krajach europejskich, a nawet w Japonii! Jak po kilkunastu latach wyglądają piosenkarki i czym się zajmują?

Spis treści

  1. Blog 27 - zespół, za którym szalały nastolatki 
  2. Szybki koniec zespołu Blog 27 
  3. Jak potoczyły się dalsze losy Ali Boratyn z Blog 27? 
  4. Co się stało z Tolą Szlagowską z Blog 27? 
  5. Jak dziś wyglądają Ala i Tola z Blog 27? 

Blog 27 - zespół, za którym szalały nastolatki 

" Uh La La La", " Hey Boy (Get Your Ass Up)" i "Wid Out Ya" to piosenki kultowego w 2005 roku zespołu Blog 27. Tworzyły je dwie nastolatki: Ala Boratyn i Tola Szlagowska, które stały się zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej. Dziewczyny prezentowały wyjątkowy do tej pory styl, który charakteryzował się m.in. kolczykami, mocnym makijażem i grzywką na bok, przez co do dziś są uznawane za prekursorki mody Emo w Polsce. 

Pierwsza płyta Ali i Toli z Blog 27 "LOL", dwukrotnie pokryła się platyną, a piosenki zbuntowanych nastolatek nuciła młodzież w całej Polsce. Co ciekawe, dziewczyny podbiły także Europę Zachodnią, ale Polki były znane także w Japonii! Pierwszy album dziewczyn sprzedał się w łącznym nakładzie ponad 250 000 egzemplarzy! 

Szybki koniec zespołu Blog 27 

Zespół Ali i Toli istniał zaledwie dwa lata. Jednak już po roku tworzyła go jedynie Tola Szlagowska, gdyż w 2006 roku Ala Boratyn zdecydowała się na odejście. 

Cieszyłam się, że osiągnęłyśmy sukces w Polsce i za granicą, ale brakowało mi koncertów na żywo. A w tym zespole muzyka i twórczość nie były na pierwszym miejscu: największy nacisk kładziono na promocję i ubiór. Nie przepadałam za promocjami, wywiadami, wyjazdami - ciągle miałam wrażenie, że ktoś mną steruje, a moje zdanie się nie liczy - mówiła przed laty Ala w jednym z wywiadów. 

Jak potoczyły się dalsze losy Ali Boratyn z Blog 27? 

Po rozpadzie Blog 27 Ala Boratyn nadal tworzyła muzykę, jednak nie udało się jej powtórzyć sukcesu Blog 27. W 2007 roku wydała solowy album "Higher", a następnie występowała w różnych zespołach. Później nagrała pięć utworów na potrzeby serialu "Majka" emitowanego na antenie TVN. 

W 2020 roku Alicja Boratyn wydała, wraz z muzykiem Jakubem Sikorą album "Jutro". Para do dziś tworzy muzykę w ramach duetu Ala Zastary. Ala i Jakub są parą nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym. Była wokalistka Blog 27 w 2020 roku powiedziała "TAK" swojemu ukochanemu. 

Czytaj także: Sanah rozkochała w sobie miliony Polaków. Kiedy pojawiła się na rynku muzycznym? Kim jest jej mąż?

Co się stało z Tolą Szlagowską z Blog 27? 

W 2008 była wokalistka Blog 27 wystąpiła w serialu "39 i pół" jako Ola, wokalistka zespołu B27. Następnie Tola Szlagowska zdecydowała się na wyjazd do Stanów, gdzie między innymi podjęła naukę w szkole muzycznej. Żyjąc za oceanem piosenkarka nagrywała kolejne utwory, a także dorabiała jako opiekunka dzieci. Przez krótki czas jej menadżerką była Maja Sablewska.  

W 2021 roku dorosła już Tola Szlagowska powróciła z płytą "Subtitles", nad która pracowała podczas dziesięcioletniego pobytu w USA.  

Jak dziś wyglądają Ala i Tola z Blog 27? 

13-latki, które podbiły polską scenę muzyczną w 2005 roku mają dziś po 30 lat. Kobiety pożegnały się ze stylem emo i dzisiaj prezentują się zupełnie inaczej. Zobacz w poniższej galerii, jak dzisiaj wyglądają Ala Boratyn i Tola Szlagowska z kultowego przed kilkunastu laty zespołu Blog 27. 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol