Gwiazdy

"W pustyni i w puszczy". Jak dziś wygląda i czym się zajmuje Nel? Karolina Sawka jest już po trzydziestce!

Karolina Sawka, ponad dwie dekady temu, wcieliła się w postać Nel Rawlison w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". 10-letnia wówczas aktorka skradła serca fanów urokiem i wrodzonym talentem. Jak po latach wygląda filmowa Nel i co u niej słychać? Trudno uwierzyć, że ma już 31 lat!

Spis treści

  1. Film "W pustyni i w puszczy" ma już ponad 20 lat 
  2. Karolina Sawka zdobyła serca widzów jako słodka Nel 
  3. Karolina Sawka jest dziś po trzydziestce. Jak potoczyły się jej losy? 
  4. Zobacz, jak dziś wygląda Karolina Sawka 

Film "W pustyni i w puszczy" ma już ponad 20 lat 

Powieść Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" to książka, którą przeczytało wielu z nas. Będąca lekturą szkolną opowieść o dwójce uprowadzonych przez Beduinów dzieci - Stasiu i Nel - doczekała się aż dwóch ekranizacji. Druga z nich, wyreżyserowana w 2001 roku przez Gavina Hooda, zdobyła serca ogromnej publiczności. 

W główne role w filmie "W pustyni i w puszczy" wcielili się:

  • Adam Fidusiewicz jako Stanisław Tarkowski,
  • Karolina Sawka jako Nel Rawlison, 
  • Artur Żmijewski jako Tarkowski, ojciec Stasia,
  • Andrzej Strzelecki jako Rawlison, ojciec Nel. 

Karolina Sawka zdobyła serca widzów jako słodka Nel 

Grająca główną bohaterkę Karolina Sawka, w czasie, gdy film miał swoją premierę, miała zaledwie 10 lat. Urocza mała aktorka zdobyła serce niejednego widza i została doceniona przez krytyków filmowych. 

Urodzona 15 grudnia 1991 w Szczecinie dziewczynka została wybrana do tej roli spośród 5 tysięcy kandydatek. Karolina Sawka przyznała po latach w rozmowie z Plejadą, że nie była wówczas do końca świadoma, w jak dużym projekcie bierze udział. 

Traktowałam to, jako coś naturalnego. Poszłam na casting, wybrano mnie, pojechałam z rodzicami do Afryki i zagrałam w filmie. Na żadnym etapie nie dano mi poznać, że jest to ciężka praca. Dopiero z czasem zaczęłam dostrzegać, jak dużym było to wydarzeniem, z jaka odpowiedzialnością się wiązało - mówiła. 

Karolina Sawka jest dziś po trzydziestce. Jak potoczyły się jej losy? 

Pomimo olbrzymiej rozpoznawalności, jaką dała jej rola Nel w "Pustyni i w puszczy", Karolina Sawka zniknęła z ekranów. Wspólnie z rodzicami podjęła decyzję o tym, by nie angażować się przez jakiś czas w kolejne projekty. Mama i tata aktorki nie chcieli, by ta zbyt szybko weszła do świata show- biznesu i zdecydowali o tym, by skupiła się na nauce. Rodzice uznali, że gdy przyjdzie odpowiedni czas, Karolina sama zdecyduje o tym, czy chce zostać aktorką. 

Wybór nie mógł być inny! Karolina Sawka ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W międzyczasie była już aktorką w teatrze i do dzisiaj najważniejsze dla niej role to właśnie te na jego deskach. Jedną z najnowszych sztuk, w której występuje aktorka jest "Nerwica natręctw" w reżyserii Artura Barcisia. 

Czytaj też: Gwiazda "M jak miłość" wsiadła pijana za kółko i zapadła się pod ziemię. Co dziś robi?

Jeśli chodzi zaś o mały ekran, filmowa Nel zagrała m.in. w "M jak miłość", "Ojcu Mateuszu" czy "Pierwszej miłości". 

Zobacz, jak dziś wygląda Karolina Sawka 

Karolina Sawka ma dzisiaj 31 lat i wyrosła na piękną kobietę! Aktorka nadal ma delikatne rysy twarzy, które dodają jej uroku i sprawiają, że wygląda bardzo młodo. Zobacz na zdjęciach, jak zmieniła się Nel z "W pustyni i w puszczy". 

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol