Akcja #KiedyMyŻyjemy - o co chodzi w przedsięwzięciu?

2018-11-06 10:49
Akcja #KiedyMyŻyjemy - o co chodzi?
Autor: fot./screen/youtube.com/Legionisci.com KiedyMyŻyjemy

W to wyjątkowe przedsięwzięcie włączają się polscy sportowcy i kibice. Na ESKA.pl dowiecie się, o co chodzi w akcji #KiedyMyŻyjemy.

Akcja #KiedyMyŻyjemy - o co chodzi? Takie pytanie zadają sobie wszyscy, którzy słyszeli o tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Akcja jest organizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tuż przed obchodami Święta 11 listopada angażują się w nią kibice i słynni sportowcy z naszego kraju.

#KiedyMyŻyjemy - sportowcy i kibice uczą hymnu

Akcja #KiedyMyŻyjemy ma na celu promowanie właściwego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Wiele osób śpiewa bowiem "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy". Jest to błąd, gdyż słowa oficjalnej wersji brzmią "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy".

Bieg Niepodległości Warszawa 2018 - TRASA uroczystego biegu

W akcję #KiedyMyŻyjemy zaangażowało się wielu polskich sportowców. Koszulki i kartoniki z napisem #KiedyMyŻyjemy prezentują między innymi Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Joanna Jedrzejczyk, Arkadiusz Malarz, Artur Jędrzejczyk czy Michał Kucharczyk.

W akcję #KiedyMyŻyjemy angażują się też kibice. Podczas meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze przygotowano specjalną oprawę.

W akcji #KiedyMyŻyjemy mogą oczywiście brać udział wszyscy Polacy. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia można znaleźć na Facebooku akcji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze